27.09.2017

Haaberstis toimus lasteaedade ohutusalane teabepäev mini-SOS

Juba neljandat korda toimus Haabersti lasteaedade vanematele rühmade lastele ohutusalane teabepäev mini-SOS. Haabersti Sportmängude Halli kogunes teabepäeva raames 208 eelkooliealist last ja 26 õpetajat, esindatud olid kõik kaheksa Haabersti lasteaeda.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul said lapsed teabepäeval kasulikke teadmisi esmaabist, tule- ja veeohutusest, liiklusohutusest, elektriohutusest, ohutust tegutsemisest ümbruskonnas ja abi kutsumisest ning suutervisest ja õigest unerežiimist. „Kõik koostööpartnerid olid oma ala professionaalid ning lapsed kuulasid ja tegid praktilisi ülesandeid huviga kaasa. Teabepäeval saadud teadmised on tulevastele koolilastele kindlasti abiks iseseisvaks tegutsemiseks nii liikluses kui ka kodus,“ ütles Jürgenson.

Laste saabudes ootas neid spordihalli ees õues Lootuse küla päästeseltsi tuletõrjujad, kes olid kohal tuletõrjeautoga. Lastele tutvustati varustust ja tehnikat. Tutvuda oli võimalik ka kiirabiautoga. Põhja Prefektuuri noorsoopolitseinikud olid teabepäeval väljas kahe teemapunktiga, millest esimeses tutvustati lastele liiklusmärke ja teises räägiti helkurite vajalikkusest. Munitsipaalpolitseinikud tutvustasid korrektset tee ületamist. Elektrilevi spetsialistid rääkisid lastele elektriohutusest. Veeohutuse teemapunktis räägiti kuidas vältida uppumist ja kuidas aidata inimest, kes on uppumas. Lastel oli võimalik proovida selga päästeveste. Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi teemapunktis said kõik lapsed endale raamatukese, milles oli lihtsate luuletuste vormis kirjeldatud erinevaid ohtlikke olukordi. Näiteks kui tuleb võõras ja kutsub autoga sõitma või pakub kommi. Ühiselt arutati läbi, mida kindlasti teha ei tohi ja kuidas oleks õige nendes olukorras käituda. Tallinna Kiirabi õpetas kuidas käituda, kui enda või kaaslasega midagi juhtub ja on vaja anda esmaabi. Eesti Hambaarstide Liit oli esindatud teabepäeval kahe suukooli teemapunktiga, millest esimeses tutvustati hammaste 4 kuldreeglit ja teises näidati käpiklooma hammaste peal ette, kuidas hambaid õigesti pesta. Unekoolis räägiti lastele, miks uni on oluline, mis kell nad peavad magama minema olenevalt ärkamise ajast ja mitu unetundi peavad nad kokku magama ning mida tuleb teha, et uni õigel ajal tuleks.

Teabepäeva õnnestumisele aitasid kaasa omaltpoolt ka  laste sõbrad Jänku-Juss, Elektrijänes ja lumeleopard Lauri.

Tulevastele koolilastele suunatud teabepäev sai teoks tänu Haabersti Linnaosa Valitsusele ja koostööpartneritele, kelle hulka kuulusid Põhja Prefektuur, Maanteeamet, Eesti Punase Risti Tallinna Selts, Elektrilevi, Lootuse küla päästeselts, Tallinna Munitsipaalpolitsei, Tallinna Kiirabi, Unekool  ja Eesti Hambaarstide Liit ning Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.

Haabersti lasteaedade teabepäeva mini-SOS toimumist toetavad Haabersti Linnaosa Valitsus ning Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet. Teabepäev on osaliselt rahastatud “Rahvastiku tervise arengukava 2009-2020” vahenditest.