19.05.2021

Haaberstis võideldakse võimust võtva võõrliigi vastu teotalgutega

Neljapäeval, 20. mail kell 20-22.00 toimuvad Haabersti linnaosas Kakumäel ja Tiskres esmakordselt teotalgud. Talgutel ühendavad jõud nii linnaosavalitsus kui ka kohalikud elanikud, et võidelda üheskoos võimust võtva võõrliigi vastu.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et teotalgute eesmärk on piirata lusitaania teeteo laialdast levikut linnaosas. „Soodsad ilmastikuolud on toonud linnaosa kergliiklusteedele, haljasaladele ning koduaedadesse taas hulgaliselt lusitaania teetigusid,“ ütles Siljanov.

„Et selle võõrliigi levikut meie linnaosas piirata, siis oleme Kakumäele paigaldanud spetsiaalselt tülikate nälkjate jaoks mõeldud kogumiskonteinerid, mida elanikud aktiivselt eesmärgipäraselt kasutavad ning linnaosavalitsus regulaarselt tühjendab. Paraku, on lusitaania teetigusid sel kevadel nii palju, et sellest ainult ei piisa. Seetõttu on vajalik koordineeritud tegevus, et võimalikult suurelt territooriumilt võimalikult palju neid kokku korjata ja hävitada ning seda veel enne kui igaüks neist kuni 400 muna lisaks muneb,“ rääkis linnaosavanema asetäitja ning lisas, et talgute raames jalutavad elanikud individuaalselt mööda linnaosa kergliiklusteid ja haljasalasid ning korjavad või pritsivad tülikaid nälkjaid spetsiaalse vahendiga. „Vihmane ilm on nälkjatele meeltmööda ja siis on nad eriti aktiivselt liikvel. Seetõttu on praegused ilmad talguteks eriti sobilikud,“ jätkas Siljanov.

Linnaosavanema asetäitja sõnul on talgutega oodatud liituma kõik teotahtelised vabatahtlikud. „Talgulisi varustab nälkjate korjamiseks ja hävitamiseks vajalike vahenditega linnaosavalitsus,“ ütles Siljanov ning kinnitas, et korje toimub hajutatult Kakumäe ja Tiskre piirkondades ning kõiki piiranguid järgides. Talgujuhid ootavad vabatahtlikke vajalike vahenditega Pikaliiva tehnoülevaatuspunkti juures kergliiklusteel, Landi bussipeatuses, Õismäe raba Vana-Rannamõisa tee äärses parklas ja Tiskres Keskpäeva tee bussipeatuse juures.

Teotalgutel toimub nii lusitaania teetigude korje kui ka proovitakse taimepõhise tõrjevahendi tõhusust. Korjevahendid (ämbrid, kummikindad ja kilekotid) ning tõrjevahendid (taimepõhised spreid) on linnaosavalitsuse poolt. Ämbrid nälkjate korjeks on taaskasutusena saadud linnaosa lasteaedade ja koolide köökidest. Kokku korjatud nälkjad transpordib linnaosa valitsus Tallinna Väikeloomade Krematooriumisse.

 

 

Uudise rubriigid: