17.11.2020

Haaberstisse on uueks aastaks planeeritud enam kui nelja miljoni euro eest rekreatsioonialasid

Haabersti linnaosakogu arutas eile Tallinna linna 2021. aasta eelarve eelnõud, mis näeb linnaosasse ette mitmeid elanike ja külaliste jaoks olulisi investeeringuid. Harku järve rannaala korrastamine, Kakumäe-Tabasalu laudtee projekteerimine, Õismäe tiigiala ja purskkaevu renoveerimine, Mustjõe Gümnaasiumi renoveerimine ning lasteaedade renoveerimised ja remonttööd on vaid mõned näited planeeritust.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et 2021. aasta eelarve eelnõus on ette nähtud hulgaliselt ehitus ja renoveerimistöid, kuid algust tehakse ka mitmete uute projektidega, mida elanikud on pikalt soovinud ja oodanud. „Uuel aastal lõpetame 6,3 miljonit eurot maksva Mustjõe Gümnaasiumi ning 2,1 miljonit eurot maksva Järveotsa Lasteaia tervikrenoveerimised, samuti valmib uus Naksitrallide lasteaed ja investeerime Rukkilille lasteaeda,“ rääkis linnaosavanem, et tugevalt panustatakse haridusvaldkonda.

Investeeringuid planeeritakse ka Harku järve rannaala korrastamiseks ja arendamiseks ning Õismäe tiigiala ja purskkaevu renoveerimistöödeks. „Õismäe tiigi promenaad ja park ning Harku järve rannaala on kujunenud populaarseteks vaba aja veetmise paikadeks. Teeme need korda, et linnaosa elanikel ja ka külalistel oleks siin veelgi mõnusam,“ rääkis Hanimägi.  

„Plaanis on ka Järveotsa promenaadi ehitus, mis hõlmab endas turu ja näituse ala rajamist. Lisaks täiendame Järveotsa tee 15a asuvat mänguväljakut erinevate atraktsioonide ja treeningelementidega, et sellest saaks tõeliselt suur ja rõõmu pakkuv koguperemänguväljak,“ tutvustas linnaosavanem uusi projekte. 

Tallinna Loomaaia Tiigrioru rajamiseks on eelarves ette nähtud miljon eurot ja projektile „Pilvemets“ 2,4 miljonit eurot ning muudeks investeeringuteks loomaaia territooriumil 1,2 miljonit eurot. Lisaks on kaasava eelarve raames Haabersti linnaosas teostatavale projektile ette nähtud 96 120 eurot.

Tallinna Linnavolikogu määruse eelnõule „Tallinna linna 2021. aasta eelarve“ anti eilsel Haabersti linnaosakogu koosolekul 11 poolthäälega kooskõlastus. Tallinna linna eelarve võtab vastu Tallinna Linnavolikogu ning eelarvele annavad kinnituse volinikud.

 

Uudise rubriigid: