30.10.2020

Kullaterad Halloweeni meeleolus

Halloween on lühenenud nimetusest pühakutepäeva laupäev (All Hallows' Even, misjuures Hallow tähendab vanainglise keeles pühakut).

Halloween on tänu oma pikale ajaloole kombinatsioon paljudest traditsioonidest, millest tähtsamad on vana keldi püha Samhain, pühakutepäev ja hingedepäev.
Halloween'i kujunemisel märkimisväärseks uueaegseks pühaks on suur osa iirlaste traditsioonidel. 18. sajandist hakkas Iirimaal levima komme tuua ühislõkkelt koju süsi õõnestatud kaalika sees, mis ongi halloween'i kõrvitsalaterna eelkäija.

Photo Collage Maker_2fT6Np.png

Kullatriinude rühmas toimus Halloweeni pidu juba neljapäeval. Juba hommikuvõimlemine toimus kummituslaulu saatel. Lapsed said mängida põnevaid mänge ja tantsida. Rühmas mängisid lapsed kummitusbowlingut; toimus ämblikute "võidujooks" (lapsed puhkusid kõrrega paberist ämblikke); haridusrobotist kummituspalli juhtimine I-padidega (Sphero pall). 

Aasalillede Halloween.jpeg

Aasalillede Halloweeniks valmistusid lapsed ja õpetajad mitu päeva.  Kaunistati temaatiline  rühma ning meisterdati kõrvitsalater. Halloweeni päeval puhuti kõrtega ämblikke, kaunistati „vale kõrvitsaid“ ning joosti "kõrvitsaslaalomit". Meeleolu aitasid luua vahvad kostüümid ning tants ja trall.

Mesimummude Halloween.JPG
Mesimummude rühmas liikusid täna ringi hoopis kahel jalal kõrvits, muumia, nahkhiir, Batmanid, Harry Potter ja paljud teised vahvad tegelased.
Üheskoos uuristati valmis vahva kõrvitsalatern ja maitsta sai eriskummalist nõiajooki.
Halloweeni peolt ei puudnud ka tants ja vahvad mängud. Nalja oli täna nabani! 

Ritsikate rühma lastel toimus vahva nõiatants ning palli täpsusvise nõiakübarasse! Lisaks joonistasid lapsed kõrvitsatele hirrrmsad näod!

Õpetajad Taisi, Kaari, Merili ja Ave