27.01.2016

Haraka lasteaia lapsed on suusaõppest vaimustuses

Tallinna Haraka Lasteaed korraldab oma lasteaia õuealal 5-7-aastastele lastele suusaõpet.

Nagu iga algus, ei lähe ka suuskadel püsimine esialgu libedalt, aga väikeste suusatajate huvi, tahe ja vaimustus on suur. Laste meeleolu iseloomustab kuueaastane Marta, kes peale esimest suusaringi ütles: „Täna oli mu kõige parem päev!“.

Laste suusakomplektid on lasteaiale hangitud direktor Anne Avakivi eestvedamisel, kes ise on suur suusaentusiast. Eelmisel talvel täiendati varustust uute suuskadega, mis kinnituvad suusasaabastele. Paraku siis lapsed eriti suuski alla ei saanud, sest lumeolud olid kehvad.  

Tänavu  alustati suusaõppega jaanuari keskel, kui suured külmad möödas. Lumerohkus  kasutati kiirelt ära: 11.-15. jaanuarini viidi lasteaias läbi traditsiooniline talispordinädal, mille jooksul nooremad rühmad sooritasid sportlikke harjutusi ja mänge kelkudega, suuremad tegid esimesi samme suusaõppes. Ka direktor ei pidanud paljuks suuski alla panna, teha lastega suusaring ning õpetada  nõlvast laskumist.

Talispordinädala lõppedes otsustati jätkata 5-7-aastasete laste  suusatundidega liikumistegevuste ajal. Suusatunde viiakse läbi kaks korda nädalas liikumisõpetaja juhendamisel, kuni lumeolud seda lubavad. Suusasaabaste vahetamisel on abiks kogu juhtkond.

 

Allikas: Eive Kabel, Tallinna Haraka Lasteaia õppealajuhataja

 

 

Uudise rubriigid: