11.09.2019

Haridus- ja teadusminister kuulutas Endla lasteaia muusikaõpetaja Kersti Kuuse aasta lasteaiaõpetaja 2019 nominendiks

Meil on suur rõõm, et HTM'i avaüritusel 28. augustil 2019 kuulutas haridus- ja teadusminister M.Reps välja haridusmaastiku vabariikliku tunnustuste nominendid. Tallinna Endla Lasteaia muusikaõpetaja Kersti Kuusk on Eestimaa õpib ja tänab aasta lasteaiaõpetaja 2019 nominent.

Kersti on imeline muusikaõpetaja, kes suudab iga lapse helisema panna ja kellega kohtumise järel lapsed naudivad musitseerimist ning naudivad esinemist. Kersti on loominguline juht, luuletaja, tekstide kirjutaja, laulude looja ning tema laulud on kujunenud paljudele lastele lemmikuks.  

Kersti on väga produktiivne ja ettevõtlik, ka käesoleval aastal on antud välja uus kogumik “Olen alles väike”, kust on võimalik leiada uusi lastelaule, mis võiks inspireerida repertuaari valikul nii muusika-, rühmaõpetajad kui ka lapsevanemad. Laulud on seostatud õppeaastaga ja igaks sündmuseks on võimalik leida sealt sobiv lastelaul. 

69465648_2448756511850931_1593839625988734976_n.jpg

Lauluraamatut "Olen alles väike" on võimalik tellida otse Kersti käest, kirjutades talle kerstikuusk1@gmail.com

Varasemalt on Kersti Kuusk  oma õpilastega välja andnud 3  edukat autoriplaati „Kasside boogie“ (2005) , „Hiirte tants“ (2008) ja „Koera elu“ (2010)  ning 2 kogumikku erinevate autorite lauludest „Kiisulaulud“ (2009) ja „Emmelaulud“ (2012). Päikesejänku Lasteaia lastega osalesime kevadel 2012 Kukerpillide CD-l. 2014 kevadel ilmus Kerstil koostöös kirjastusega Avita noodikogumik 40 lastelauluga  „Hea lapse laulud“, lisaks on veel tema poolt välja antud “Isade maa”, “Mis on mulle õnneks vaja?”.

Kerstil on suure kogemusega laulupedagoog, ta õpetanud suuri ja väikseid lauljaid Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Koolis. Ta on oma õpilastega võitnud lauluvõistlusi,  osalenud heliloojana Eurovisioonil nii Eestis kui Leedus, olnud ise palju aastaid tegevlaulja. Tema juhendamisel on kõik Endla lasteaia lapsed saanud esimesed suuremad esinemiskogemused Rootsi-Mihkli kirikus heategevuskontserdil kõikidele Endla peredele 2017. aastal ja Tallinna Loomaaias suurel heategevuskontserdil 2018. aastal. Kersti Kuusk on olnud kaastegev ka teistes Tallinna lasteaedades, Tallinna Lasteaedade laulupeol “Sada Särasilma” kõlas tema loomingut ja eelmisel õppeaastal aitas ta korraldada Kopli lasteaia sajandat juubeli kontserti.  

Lisaks Endla ja Kopli lasteaiale on Tallinnas veel mitmeid muid maju, kus lapsed saavad laulda Kersti Kuuse juhendamisel muusikatubades - Tallinna Mesimummu lasteaed, Tallinna Päikesejänku lasteaed, Tallinna Lille lasteaed. 

Soovime Kerstile jätkuvat loomingulist õitsemist ja täname märkajaid!