07.06.2019

Harku järve ääres lehvib pärast veepõhja puhastust kollane lipp

Täna hommikul puhastati linnaosavalitsuse tellimusel rannajoone lähedalt Harku järve põhja. Puhastustööd olid vajalikud, kuna mõned ujujad olid saanud vees olevate klaasikildude tõttu vigastada.

Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi selgitas, et puhastustöid tehti järves täna hommikul. Linnaosa vanem avaldas lootust, et olukord järves paranes, kuid siiski tuleb olla ka edaspidi ettevaatlik. „Veepõhja puhastamine on paraku väga keeruline. Kuna nähtavus vees on halb ning meil ei ole täpsemalt teada, kas suutsime kõik klaasikillud põhjast eemaldada, tuleb olla jätkuvalt hoolas ning võimalusel võiks kanda vees näiteks plätusid,“ tõi Hanimägi välja.

Ta lisas, et linnaosavalitsuse palvel jääb ujujaid hoiatama kollane lipp ning vastavad sildid. „Tunnustan siinkohal meie rannavalvureid, kes on pakkunud ujujatele esmaabi ning andnud aktiivselt puhkajatele tekkinud olukorrast informatsiooni. Loodan väga, et kuumad suveilmad mööduvad turvaliselt ning meeldivalt. Kutsun üles inimesi olema hoolsamad ega minema randa klaastaaraga või muuga, mis ennast ja teisi võiksid ohustada,“ rõhutas linnaosa vanem.

Neljapäeval andis linnaosavalitsus teada, et nendeni jõudnud informatsiooni kohaselt on suplejad ennast vees vigastanud klaasikildudega, mistõttu lehvis rannas punane lipp ning paigaldati hoiatussildid.

Uudise rubriigid: