17.06.2018

Harvardi tudengid esitlesid nägemust tuleviku Lasnamäest

Sel nädalal tutvustas Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan Andres Ojari arhitektuuri ja linnaplaneerimise teaduskonna ja Harvardi ülikooli õpilaste koostöös valminud ideederaamatut "Lasnamäe. Lõpetamata linn".

Raamat pakub ideid Lasnamäe elurajooni arenguteks. "Töö käigus tuvastasid tudengid piirkonna peamisi probleeme. Aga, mis kõige olulisem - nad suutsid neid lahendada huvitavate ja julgete tegevustega,“ kommenteeris raamatut Lasnamäe linnaosavanem Maria Jufereva.

Jufereva sõnul ilmestab raamatu pealkiri kõige paremini tänast Lasnamäge. „Ajad on muutunud ja linnaosa elanike vajadused elukeskkonnale ei ole enam need, mis varem. Mul oli põnev koostöö tudengitega, kes andsid head inspiratsiooni kaasaegse linnakeskonna kujundamiseks,“ sõnas Jufereva.

Jufereva sõnul oli hea tõdeda, et linna tuleviku plaanid läksid paljuski kokku üliõpilaste pakutud lahendustega. „Näiteks ühe ettepanekuna tõid tudengid välja Rahu tee loomise, mis ühendaks linnaosa asumid ja muudaks transpordiühenduse mugavamaks. See idee on linna tasandil juba aastaid arutusel, kuid uue Tallinna haigla hoone ehitusega muutub tee loomise küsimus realistlikumaks," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

Tudengid toovad oma töös välja ka kasvava vajaduse privaatse keskkonna järele. "Üks projekti ideedest on luua aiakvartalid - privaatsed ja hästi hooldatud sisehoovipiirkonnad, mis tooksid elanikele hubasust ja kodutunnet. Aiakvartalite loomine mõjub positiivselt piirkonna psühholoogilisele kliimale, mis parandades inimeste elukvaliteeti," ütles Andres Ojari.

Raamat valmis Harvardi ülikooli õppeprojekti raames. Kõigil soovijatel on võimalus tutvuda raamatuga Lasnamäe linnaosa valitsuse (Pallasti 54) esimesel korrusel. Raamat on avaldatud inglise keeles.