06.11.2017

Hea lasteaiaõpetaja üks oskustest on näitlejameisterlikkus

Täna esietendus Tallinna Kihnu Lasteaias õpetlik liiklusteemaline näidend. Lapsi lõbustasid juba sügisel tuntust kogunud Jänes-Jännu Hops: õpetaja Kristi Mägi Liivalaidude rühmast, Pruunkaru-Punnu mesikäpp: õpetaja Mari-Liis Kullamäe Pilvekildude rühmast ja uus tegelane Korravalvur-korrastaja: õpetaja assistent Kristin Kure Pilvekildude rühmast. Meeleoluka ja sisuka näidendi lavastas õpetaja Kristi Mägi.

Etendust mängiti ette kahes osas, kuna lapsi on meie majas päris palju. Tore oli jälgida, kuidas lapsed reageerisid Jänes-Jännu hooplemisele, et tema võib ilma kiivrita sõita küll. Nii mõnigi hüüdis saalist, et ei tohi ja selgitas kõrvalistujale,  mis võib siis juhtuda, kui nii toimida. Eks nii juhtus näidendiski, et hoopleja sai paraja õppetunni kukkumisega. Teise teema arendusena võeti üles pime aeg ja helkur. Nii saigi Pruunkaru-Punu endale Korravalvur-korrastajalt helkuri, et pimedas silma paista. Vahva näidendi lõpetas lõbus ühistants ja mis kõige tähtsam- tänu väga heale koostööle Maanteeametiga, sai iga laps saalist lahkudes endale kaasa õpetliku värviraamatu ja kaks kleepsu, mis tuletavad meeled helkuri kandmise vajalikkust ning ohutut liiklemist.

Suur aitäh meie andekatele õpetajatele, kes ei pannud paljuks õmmelda endile kostüümid, teha asjakohane ja etenduse sisu toetav lavakujundus ning etendada kõigile meeldejääv näitetükk. Täname meie koostööpartnerit Maanteeametit lastele rõõmu valmistamisel toredate värviraamatutega- võime olla kindlad, et meie lapsed oskavad ka oma vanematele selgitada, miks on vaja jalgrattaga sõites kiiver pähe panna ja pimedal ajal helkurit kanda.

Kingitus_maanteeametilt.jpg

Eve Kalimulina, direktor