18.06.2020

Head sõbrad!

Ma tean suurepäraselt, et teie kõigi mõttes on juba suvi. See kaua igatsetud, oodatud aeg, mil valged ööd sulatavad päevad üheks lõputuks jadaks.

Selliseks, mil saab lihtsalt olla, tunda end hästi. Just seepärast ei olegi vaja pidada teile paatoslikku loengut lõpust ja algusest, suureks sirgumisest ja kõigest muust selle juurde kuuluvast. Te teate seda kõike juba niigi.

Tahan teile öelda aitäh. Tänada selle eest, kes olete. Rõõmsameelsed, täis tahtmist nautida elu, vallutada maailma ja tõestada iseennast. Aitäh selle eest, et olete sel teel vastu pidanud, kuhu tänaseks jõudsite. Lähete siit edasi teadmiste, mälestuste ja emotsioonidega. Aga ennekõike on alustatud kogemuste kogumist.

Pole midagi paremat siin maailmas kui kõrgelt lendavad unistused. Ja ma olen kindel, et teie unistused lendavad kõrgelt. Mitte keegi ei saa öelda, et need on saavutamatud, valed, ebareaalsed. Vaid teie ise teate oma võimete piire, viige need pilvede piirini.

See suur suvi on just sihtide seadmise aeg, plaani tegemise aeg. Kava koostamise aeg. Kava, mille abil oma unistusteni jõuate. See võtab aega, tuleb näha vaeva ja teha tööd. Aga viljad on magusad. Teie unistuste maitse on magus. Ärge laske kellelgi end eksitada, see on teie tee. Koguge kogemusi, ahmige endasse elu selle eheduses. Iga kogemus, ka kõige tühisemana tunduv, võib ühel hetkel olla millegi suure ja tähtsa kaalukeeleks.

Ma soovin teile edu, ma usun teisse, usun teie unistustesse. Olgu see valitud tee sillutatud, olgu need sillad tugevad, kandku need tiivad teid kaugele. Palju õnne kooli lõpetamise puhul ja kaunist suve!

Lugupidamisega

Lauri Laats
Linnaosa vanem

Video

Uudise rubriigid: