19.12.2017

Heategevuslik jõululaat Tallinna Kihnu Lasteaias

18. detsembri õhtupoolikul oli Tallinna Kihnu Lasteaias palju sagimist- toimusid ettevalmistused peagi algavaks heategevuslikuks jõululaadaks, mille õnnestumisele olid abikäed ulatanud kõikide rühmade emad-isad-vanaemad-vanaisad. Laada koordineerimise eest seisis sel aastal hea Pilvekildude meeskond.

Jõululaada stardipauk anti Laululootsikus, kus Pilvekildude, Tuulekildude ja Liivalaidude rühmade õpetajad ning muusikaõpetaja Piret esitasid lastele toreda etenduse: „Metsarahva  Jõulusoov“.  Et kõik huvilised- nii väikesed kui suured saaksid etendusest osa, toimus see eraldi esimese ja teise korruse rühmadele. Meeleolukate muusikaliste vahepaladega etenduse lõppedes suunduti kahel korrusel paiknevate laudade juurde laadakaupa kaema. Kaubeldi nii vanemate poolt valmistatud käsitöö, hoidiste kui ka küpsetistega. Igal rühmal oli eelnevalt läbi mõeldud, mille jaoks laadatulu kulub. Kivikildude rühm soovis tüdrukutele nukuvankrit ja poistele autosõidurada. Tähekillud, Vikerkaarelaiud,  Värvikillud ja Päikesekillud unistasid arendavatest lauamängudest, Lainelaiud kineetilisest liivast, Tormilaiud ootasid panust rühma lõpueksursioonile. Pilvekildude laua juures oli võimalik end lasta jõuluraamis pildistada.  Kauplemisele aitasid kaasa nii lapsed koos vanematega kui ka õpetajad. Laadamelu kestis mitu tundi, osalejate rõõmus meel nakatas kõiki.

Tekkis juba mitmeid uusi ja põnevaid ideid nii talvise Maslennitsa läbiviimiseks kui ka kevadise õuelaada korraldamiseks. Suur aitäh headele vanematele, kes ei pidanud paljuks laadal kaasa lüüa. Jääme pikisilmi uusi ja toredaid ühisettevõtmisi ootama.

Laat_2017.jpg

Kaunist ja toredat jõuluaega kõigile.

Lasteaia juhtkonna nimel, direktor Eve.