23.04.2015

Heleni kool ja Kivila lasteaed viisid koos läbi projekti „Erinevus on eriline“

Tallinna Heleni Kooli (THK) ja Tallinna Kivila Lasteaia lapsed ning õpetajad osalesid 2015. aasta jaanuarist aprillini koostööprojektis „Erinevus on eriline“.

Projekti põhieesmärk oli läbi ühiste tegevuste vahetada kogemusi kuulmispuudega ja kuuljate laste vahel ning jõuda ühisele arusaamisele, et iga laps ja iga lasteaed on erinev ja eriline. Nelja kuu jooksul toimusid õpetajatele ja lastele põnevad vastastikused külaskäigud ning õpitoad.

Kivila lasteaia poolt osalesid projektis õpetajad  Irene Päll ja Kairi Venno. Külalistele THK-st pakuti võimalust vaadata  Taevakivi rühma avatud lõimitud tegevust „Tule lumi, saja lumi“.  Hiljem tutvustati töötoas keraamikaahju võimalusi. Igal õpetaja sai valmistada  endale mälestuseks klaasist meene. THK eri- ja vanema sobitusrühma laste külaskäigu tipphetkeks kujunesid ühine helkurite meisterdamine, Taevakivi rühma laste etendus „Punamütsike“ ning meeleolukas ühine laulu- ja mänguring muusikaõpetaja Ruth Siilaku eestvedamisel.  

THK lasteaias demonstreeris sobitusrühma Rõõmutuba õpetaja Anna Veldemann Kivila lasteaia õpetajatele SMART-tahvli kasutamise võimalusi õppekasvatustöö diferentseerimisel  ja hariduslike erivajadustega laste õpetamisel. Kivila lasteaia laste külaskäigul töötas sõbrapäeva küpsiste küpsetamise töötuba, peakoka rollis õpetaja Tiia Liiver. Maiustuste valmimist oodates vaadati ühiselt viipekeelset etendust „Naeris“.

Nii õpetajate kui ka laste külaskäigu ühisosaks THK-s oli viipekeele tund. Kurt õpetaja Lilli Pärn õpetas lihtsaid viipeid ning rääkis talle omases lõbusas vormis kurtide inimeste eripäradest.

Projekti kokku võttes tõdeti, et läbiviidud üritused, õpitoad ja vestlusringid andsid nii väikestele kui ka suurtele osalenutele hea kogemuse ja palju mõtlemisainet. Leiti, et ei eri- ega tavalasteaedade kurdid või kuuljad lapsed olegi nii erinevad kui eeldati ning neil on üksteiselt palju õppida.

Projektijuhid olid Ave Hermas (Kivila lasteaed) ja Klaarika Hiis-Hommuk (Heleni kool). Projekti toetasid Lasnamäe ja Põhja-Tallinna linnaosavalitsused.

 

Klaarika Hiis-Hommuk
Õppealajuhataja
Tallinna Heleni Kool
Ehte 7, 10318 Tallinn
6055496, 5207847

Uudise rubriigid: