08.11.2021

Helkurikampaania Tallinna Lehola Lasteaias

November on vaimse tervise ja märkamise kuu ning selle raames korraldab Tallinna Lehola lasteaed kolmandat korda helkurikampaaniat. Sellel aastal toimub see veidi laiemalt. Tavapäraselt on helkurid riputatud lasteaia aias kasvavale sirelipõõsale. Lapsevanemad ja õpetajad on varasemalt toonud põõsale helkureid, mis kodudes üleliigsed. Möödujad, kel helkurit ei ole saavad selle võtta ja endale pimedal ajal külge riputada.

Sellel õppeaastal otsustasime sirelipõõsa asemel paigutada üleskutse  väljapoole lasteaeda aiale, et kõik lasteaeda tulijad ja lasteaiast möödujad saaksid nähtavaks. Helkurite soetamisel aitas meid lahkelt transpordiamet ja nii saime esimesed helkurid-elupäästjad kampaania plakatite juurde riputada.

Aiale panime laste rõõmuks välja helkuri poisi ja helkuri tüdruku, kes julgustavad helkureid vajadusel kaasa võtma. Helkuri poisse ja tüdrukuid värvisid Pöialpoiste rühma lapsed ning 2 valmis saanud tööd valisime üheskoos aiale panekuks välja. Helkuri poisil ja helkuri tüdrukul on paremale poole riputatud helkur ja seega on „NEED LAPSED“ kõigile möödujatele eeskujuks.

Tublid helkurikampaanias osalejad olid Lotte rühma lapsed.  Lapsed  koos õpetajaga vaatasid üheskoos õppevideot „Enda nähtavaks tegemine“. Pärast video vaatamist toimus veel arutelu, miks peab õues nähtav olema.  Koos uuriti erinevaid kodudest kaasa võetud helkureid. Helkureid oli erinevate kujudega: südamed, ruudud, ringid, inglid. Väga meeldis lastele südamekujuline helkur. Videost said lapsed veel teada, et helkurid ei kesta igavesti ja neid tuleb iga aasta testida.

Kontrolliti ühiselt, kas kõik helkurid on aiale riputamiseks kõlblikud:  helkuritest tegi õppealajuhataja telefoniga kaks pilti. Üks pilt välguga ja teine välku kasutamata. Pilte vaadates selgus, et kõik helkurid olid valgustades töökorras, sest  nad helendasid!

Eelnevalt oskasid lapsed öelda, et pimedas tuleb helkur riputada jope külge. Kas helkur peaks olema paremal või vasakul, seda kõik lapsed kohe vastata ei osanud. Otsustati üheskoos, et mida rohkem helkureid külge riputada seda nähtavam ollakse!

Koos õpetaja või lapsevanemaga saavad lapsed terve novembrikuu jooksul lasteaia aiale helkureid riputamas käia.

Oleme nähtavad!

Allikas: Tallinna Lehola Lasteaed

Uudise rubriigid: