21.05.2021

Helsingi ja Tallinna linnapead tegid kokkuvõtteid kaksiklinna koostööst

Täna kohtus Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart videosilla vahendusel Helsingi linnapea Jan Vapaavuoriga, et teha kokkuvõtteid kaksiklinna koostöö arengust ja seada uued sihid järgmiseks koostöökokkuleppeks.

Mõlemad linnapead rõhutasid, et lisaks linnade üha kasvavatele koostöövõimalustele rahvusvahelistes organisatsioonides ja võrgustikes omab  kahe naaberlinna strateegiline koostöö suurt potentsiaali. „Oluline on, et linnade koostöö tulemusena viiakse ellu konkreetseid, käegakatsutavate tulemustega projekte. Meie koostöö prioriteetseteks teemadeks olid ja ka jäävad liikuvus, keskkonna ja targa linna valdkonna koostööprojektid, avaandmetel põhinevad ühised rakendused, kaksiklinna ja- regiooni ühisturundus ning loomulikult digivaldkond,“  sõnas linnapea Kõlvart. 

Linnapead leppisid kokku, et just need valdkonnad saavad olema uue linnadevahelise  koostöömemorandumi ja tegevuskava aastateks 2022 – 2025 prioriteetideks.

Korralised kokkusaamised Vapaavuori ja Kõlvarti vahel on seni toimunud kaks korda aastas vaheldumisi Helsingis ja Tallinnas ning nende peamine eesmärk on kaksiklinna koostöömemorandumi tegevuskava 2018–2021 rakendamine ja uute eesmärkide seadmine. Linnapeade seekordne ametlik kohtumine jääb viimaseks, kuna nii Tallinnal kui Helsingil seisavad ees kohalikud valimised ning Jan Vapaavuori on teatanud poliitikast lahkumisest.

Foto: Mihhail Kõlvarti ja Jan Vapaavuori kohtumine 2020. aasta veebruaris, autor Albert Truuväärt

Uudise rubriigid: