28.04.2022

Hispaania nädal Kullerkupu lasteaias

Kullerkupu lasteaias toimetab alates oktoobrist koostöös Euroopa Solidaarsuskorpusega ja EstYes-iga vabatahtlik Karuna Arboix Cots, kes on pärit Hispaaniast, täpsemalt Kataloonia linnast nimega Manresa.

18.-22. aprill tegutses Karuna iga päev erinevas rühmas, tutvustades oma maad, keelt ja tantse. Tutvust tehti ka hispaania köögi ja sealsete maitsetega.

Lisaks said lapsed kuulda üht toredat legendi vaprast rüütlist Sant Jordist, kes on Kataloonias armastajate kaitsepühak. Nimelt toimub 23. aprillil Barcelonas väga populaarne festival, mis ühendab kultuuri ja romantismi ning tähistab sel moel ülemaailmset raamatupäeva. Sel päeval on paaridel kombeks kingitusi vahetada - mehed saavad raamatu ja naised roosi. Aja jooksul on see traditsioon arenenud nii, et nii mehed kui ka naised saavad raamatuid ja roose.

Nädal lõppes ühise õueüritusega, kus erinevates pesades said lapsed kinnistada nädala jooksul kogutud uusi teadmisi ning lahendada Hispaaniaga seotud ülesandeid. Lisaks oli kunstipesas lastel võimalus kehastuda väikesteks Picassodeks, et oma fantaasiat kasutades kunsti luua. Tantsupesas lõid meeleolu hispaania rütmid, mida tutvustas vabatahtlik Maria, kelle Karuna oma projekti kaasas.

Üritus lõppes ühise tantsuga „Macarena“, mida nii suured kui väikesed kullerkupud päikese käes tantsida vihtusid.

Aitäh siinkohal meie vabatahtlikule Karunale hariva ja meeleoluka nädala eest!

Karin Pero
Tallinna Kullerkupu Lasteaia õppejuht

Uudise rubriigid: