23.11.2015

Hollandi ja Saksamaa sihtturuseminar toiduainete tööstuse ettevõtjatele

EAS korraldab 9. detsembril Hollandi ja Saksamaa sihtturuseminar toiduainete tööstuse ettevõtjatele

Holland ja Saksamaa on kaks kõige atraktiivsemat, samas kõige küllastunumat toiduainete tööstuse sihtturgu Euroopas. Seminar annab detailse ülevaate turule sisenemise võimalustest, samuti jagatakse infot kontaktide ja koostöövõimaluste kohta.  Seminari rahastatb EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Seminaril esineb kolm välislektorit  

  • Jan-Willem Greivink selgitab välistarnijate nõudlust Hollandis, analüüsib Hollandi toidutööstuse kontseptsioone ja jagab infot toidainete tööstuse, sh pagariäri tulevikutrendidest. Erilist tähelepanu pöörab ta oma ettekandes Hollandi sisseostajate ootustele välistarnijate suhtes ning „madal hind – kõrge kvaliteet“ paradoksi analüüsile.  
  • Koen de Jong käsitleb kaubamärkide arenguid ja trende Euroopa turgudel. Samuti räägib ta isiklikust kogemusest, kuidas arendada viljakat koostööd jaemüüjatega. 
  • Bernhard Labusch selgitab, kuidas siseneda Saksamaa toiduainete turule (nii jaekaubandus kui HORECA) ja loob selgust selles äärmiselt keerukas ja mitmekihilises valdkonnas. Ta räägib ka Saksamaa toiduainete turust laiemalt – klientide eelistustest, jaotuskanalitest, standarditest, sertifikaatidest, paketeerimisest ja märgistuse nõuetest. Lisaks sellest, miks on mõistlik esmalt läheneda Saksamaa turule regionaalselt ja seejärel üleriigiliselt. 

Kasulikke soovitusi annavad seminari jooksul ka EASi ekspordinõunikud Thijs de Neeve (Holland) ja Kristian Schnack (Saksamaa).

Seminar on inglise keeles.

Seminaril osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine hiljemalt 4. detsembril.
Täpsem programm ja registreerimine www.eas.ee/sihtturuseminar

Lisaks on soovijatel võimalus seminaril esitleda oma tootenäidiseid (küsi sellekohast lisainfot).
Huvi korral on võimalik 10. detsembriks kokku leppida kohtumine EASi Saksamaa ja Hollandi ekspordinõunikega. 

Lisainfo
Kristel Oitmaa
Välisesinduste juht
Välisinvesteeringute keskus
tel 6 279 587
kristel.oitmaa@eas.ee