08.02.2019

Homme hakatakse „kommunistiga“ Liivalaia tänavat puhastama

Homme 9. veebruaril kell 10.00 manööverdatakse käppadega lumelaadur „kommunist“ Liivalaia tänavale, kus koos abitööliste ja traktoriga veetakse ära tänava servadesse kokku lükatud lumevaalud.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf sõnul tuleb nädalavahetuse sulailmad lume väljaveoks maksimaalselt ära kasutada. Klandorf, kes ka ise lubas Liivalaia tänavale kohale tulla selgitas, et „kommunist“ on nõukogude aegse konstruktsiooniga lumelaadur ja kõigile tallinlastele juba ammustest aegadest tuttav mehhanism. „Kui teeservades ei ole pargitud sõidukeid on käpplaadur lume laadimistöödel asendamatu koristusmasin.“

Lume ja jääkoristustööd on eeloleval nädalavahetusel plaanis paljudel Tallinna tänavatel. Automanikele on palve arvestada ajutiste parkimist piiravate liikluskorraldus vahenditega, et lumekoristustehnika ligi pääseks.

Kell 10.45 alustatakse töid Põhja-Tallinn. Jääroobastest on kavas puhastada Härjapea. Roo, Vaniku ja Aarde tänav. Hommikul 10.00 alates on koristustööd kavas  Nõmme Männiku asumis  Valdeku tn ümbruses; Nõmme keskuse ja Rahumäe kalmistu vahelisel alal. Kell 11.30 alustatakse koristust Nelgi tänaval (lõigus Valdeku kuni Kagu tn) ja kõrvaltänavatel. Lasnamäe kõrvaltänaval toimub teekatte tasandamine greideriga alljärgnevatel tänavatel: Võidujooksu tn., Liikuri tn., Silluse tn., Sõstramäe tn., Silde tn.,  Gaasi tn.,  Ruunaoja tn., Nuia tn., Tapri tn. Visase tn., Suur-Sõjamäe põik, Väike-Sõjamäe tn., Kesk-Sõjamäe tn., Vesse tn., Kriidi tn., Kantsi tn., Turba tn. ja Armatuuri tn.