01.11.2021

Neljas linnaosas töötavad Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunktid

30. oktoobril alustas tööd Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunkt Lasnamäel Lindakivi kultuurikeskuses, mis jääb avatuks vähemalt nädalaks. Tööd jätkavad ka Haaberstis, Põhja-Tallinnas ja Kesklinnas asuvad nõustamis- ja vaktsineerimistelgid. Tallinna nõustamis- ja vaktsineerimistelkides on 31. oktoobri seisuga saanud kaitsesüsti 2749 inimest, kellest 2067 sai esmase doosi.

Nõustamis- ja vaktsineerimispunkt Lindakivi kultuurikeskuses on avatud tööpäevadel kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17.

Nõustamis- ja vaktsineerimistelgid on avatud järgmiselt: Haabersti Maxima XXX parklas (Ehitajate tee 148) tööpäeviti kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–15; Põhja-Tallinna Valitsuse hoovialal (Kari 13) iga päev kell 10–17; Keskturu juures (Lastekodu 11b) tööpäevadel kell 9–16 ja nädalavahetusel kell 9–15.

„Lasnamäe linaosas on nakatumise määr varasemaga võrreldes küll madalam, kuid on paraku siiski tõusuteel ja see teeb meile muret,“ tõdes Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. „Kutsun kaaslinlasi üles kasutama võimalust ja ennast vaktsineerima, sest see vähendab tõendatult nii nakatumise kui ka haiglaravile sattumise riski. Oluline on meeles pidada, et vaktsiini vajavad ka haiguse läbipõdenud inimesed ning optimaalne aeg selle tegemiseks on pool aastat pärast tervenemist.“

„Peame oluliseks, et kõik, kellel on veel kõhklusi seoses vaktsineerimisega, saaksid küsida esmalt nõu ja siis soovi korral sealsamas ka vaktsineerida. Teenus on inimeste poolt hästi vastu võetud, mistõttu otsustasime seda laiendada ja pakkuda sama võimalust ka Lasnamäe elanikele,“ rääkis linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik. „Ühtlasi tänan kõiki, kes on seda võimalust juba kasutanud ja ootame jätkuvalt huvilisi nii nõustamisele kui ka vaktsineerima. Vaktsineerides saame kaitsta iseennast ja oma lähedasi, kuid äärmiselt oluline on igaühel anda sellega oma panus ka kriitilise piirini jõudnud tervishoiuvaldkonna toetamiseks.“

Vaktsineerida saavad kõik soovijaid alates 12. eluaastast, kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning ühedoosilist Jansseni vaktsiini. Nõustamise ja vaktsineerimise teenust osutab kõigis punktides tervishoiupartner Eldred OÜ.

Tõhustusdoosiga saavad vaktsineerida kõik, kes soovivad ja kellel on eelmisest süstist möödas vähemalt pool aastat, sõltumata sellest, mis Covid-19 vaktsiini on varem saadud. Tõhustusdose tehakse Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga Comirnaty. Nõustamis- ja vaktsineerimistelkides on seni saanud tõhustusdoosi 378 inimest.

    

Uudise rubriigid: