07.04.2021

Mustamäe „Hoovid korda“ projektid varieeruvad mänguväljakutest turvakaamerateni

„Kõik taotlused vastasid nõudmistele ja rahuldati. Kokku toetab Tallinna linn seekord Mustamäe korteriühistute esitatud projekte 80 500 euroga,“ ütles Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Korteriühistute ettevõetavad tööd varieeruvad: soovitakse luua paremaid ja uusi mängimisvõimalusi oma korteriühistute väiksematele liikmetele; parandada nii parkimistingimusi kui ka muuta oma ühistu ümbrus turvalisemaks paludes toetust näiteks turvakaamerate paigaldamiseks.

Toetust said korteriühistud:
Mustamäe tee 149
Mustamäe tee 151
Pöörise tn 14
Tammsaare tee 139
Tammsaare tee 141A
Eduard Vilde 87
Vilde tee 90
Vilde tee 92
Vilde tee 121

Linna toetus Mustamäe ühistute projektidele ulatub u. 800 eurost enam kui 13 tuhande euroni moodustades 17-58% projekti maksumusest.

Taotluste hindamisel lähtuti järgmistest põhikriteeriumidest: linnaruumi üldilme parandamine ja atraktiivsus, hoovi terviklahendus, turvalisus, omafinantseeringu suurus. Tallinna linn on ühistutele jaganud projekti „Hoovid korda“ raames tegevustoetust alates 2005. aastast. Maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 16000 eurot aastas ning 40000 eurot ühe hoovi kohta.

„Iga heakorrastatud majaümbrus muudab Mustamäe kaunimaks ja iga paigaldatud turvakaamera lisab tervele kogukonnale turvalisust juurde, ütles linnaosa vanem Lauri Laats, soovis toetust saanud ühistutele „jõudu tööle“ ja kutsus ühistuid mõtlema juba järgmise aasta projektidele.

Uudise rubriigid: