07.09.2021

Hopneri majas jätkab tegevust kesklinna eakate ülikool

Hopneri majas alustab üheksandat hooaega Tallinna Kesklinna Seenioride ülikool.

„Kesklinna seenioride ülikool on aasta aastalt üha populaarsemaks muutunud, loengutes käib kuulajaid igast linnaosast ja mõni väljastpoolt Tallinnatki ning paljud püsikuulajad on kaasa löönud juba aastaid,“ ütles linnaosa vanem Monika Haukanõmm. „Kui eelmisel aastal tegutseti hajutatult ning saali mahtus ainult 70 inimest, siis tänu vaktsineerimisele on uuel hooajal saame saali mahutada suurema hulga publikut.“

Seenioride ülikooli tegevus toimub loengute, vestluste ja külastuste vormis. Esimesed loengud toimuvad kolmapäeval, 8. septembril Hopneri maja suures saalis. Eestikeelne loeng algab kell 12.00 ja venekeelne kell 15.00. Eestikeelse loengu teemaks on Tallinna Toomkirik (lektor Heiki Haljasorg) ning venekeelse loengu teemaks koduõendusteenus Tallinnas (lektor Jelena Aasloo, Eesti Õdede Liit).

Loengud hakkavad toimuma üle nädala kolmapäeviti. Loengutes võivad osaleda kõik kesklinna elanikud, kellel vanust 60+ ja kes on vaktsineeritud, omab kehtivat läbipõdemise tõendit või on saanud alla 72 tunni eest negatiivse koroonatesti tulemuse.

Nagu kombeks tulevad jutuks teemad ajaloost, ühiskonnast, kultuurist ja tervisest. Loengupidajateks on oma ala tunnustatud lektorid.

Rohkem infot loengute kohta saab Hopneri maja kodulehelt www.hopnerimaja.eu või võttes ühendust eestikeelse programmi juhiga nele.talussaar@hopnerimaja.eu, tel 6410022 või venekeelse programmi juhiga roman.ljagu@hopnerimaja.eu, tel 6414207.

Uudise rubriigid: