09.09.2016

Hopneri majas taasalustas seenioride ülikool

14. septembril alustas neljandat õppeaastat Tallinna Hopneri maja seenioride ülikool.

Loengute, vestluste ja õppekäikude vormis toimuv õppetöö on osalejatele tasuta. Moodustatakse nii eesti- kui venekeelne õpperühm; mõlemad kogunevad igal kolmapäeval kuni õppeaasta lõpuni - eestikeelne rühm kell 12, venekeelne kell 14.

„Seenioride ülikool on kujunenud Kesklinnas väga populaarseks, sest seal käsitletakse nii üldhuvitavaid silmaringi laiendavaid teemasid kui ka süvenetakse eakate vajadustest lähtuvatesse praktilistesse küsimustesse, mis aitavad neil paremini toime tulla,“ tõdeb Kesklinna vanem Alar Nääme.

Seenioride ülikooli kuulajaskond on aastatega suurenenud, jõudes eelmisel õppeaastal eestikeelses auditooriumis 160 ja venekeelses 200 osalejani.

Tänavu algavad loengud neljas valdkonnas: psühholoogia, ajalugu, terviseedendus ja riigiteadus. Eestikeelse õpperühma esimeses loengus käsitleb kunstikriitik Maarin Ektermann uuemaid suundumusi Eesti kunstis, venekeelne auditoorium kuulab psühholoog Viktoria Urbi käsitlust üksinduse probleemist. Septembris seisavad ees ka ajaloo- ja kultuuriteemalised õppekäigud Kadriorus.

„Lektoriteks on meil oma ala tuntud ja tunnustatud asjatundjad, kelle hulgas on nimekaid arste, psühholooge, juriste, ajaloolasi, riigitegelasi, kunstiteadlasi,“ tõstab esile Hopneri maja juht Anne Velt.

Seenioride ülikooli loengukavaga saab tutvuda aadressil http://hopnerimaja.eu/tegutsevad/kesklinna-seenioride-ulikool/.

Uudise rubriigid: