04.06.2015

Huvikeskus Kullo avab näituse „Mis tunne on?“

Tallinna Huvikeskuse Kullo joonistamise ja maalimise kursusel täitub sel kevadel 15. tegutsemisaasta. Sel puhul avatakse 4. juunil 2015 Kullo Lastegaleriis (Kuninga 6) näitus „Mis tunne on?“.

Joonistamise ja maalimise kursusel osalevad 14-19-aastased noored ning täiskasvanud maalihuvilised. Sellel näitusel on väljas nende tööd, mis on helged ja ilusad, aga ka need, mida on raske ja ebamugav vaadata ja mille loomine nõudis lisaks oskustele ka julgust.

Tänavuse ülevaatenäituse pealkiri „Mis tunne on?“ tuli ühest noorterühma ülesandest – joonista seda tunnet, mida sa praegu tunned või mis on viimase aja valdav tunne. Tulemuseks olid graafilised tööd, mis õpetajat väga puudutasid ja mõtlema panid. Tööd pakuvad mõtlemisainet ka lapsevanematele – kas nad ikka teavad, et nende laps niimoodi tunneb.
 
Teine selle õppeaasta oluline teema oli „Punane“. Uuriti punase värvi omadusi ja tähendusi. Saadi teada, et punane värv võib väljendada rõõmu ja armastust, aga et see on ka vägivalla, sõja, viha ja valu värv.
 
Kolmas teema – „Inimesed“ – lubas maalida erinevaid inimtüüpe, kes elavad ja tegutsevad meie ümber.
 
Galerii keldrikorruse ruumides on traditsiooniliselt algajate rühma abstraktsed kompositsioonid javahvad autoportreed.
 
Näitus on avatud 27. juunini, teisipäevast laupäevani kell 10 – 18.

 
Kersti Linnamägi, õpetaja

 

Uudise rubriigid: