10.07.2019

Huvikeskuse Kullo õpetaja Ene Jakobson pälvis Anna Raudkatsi preemia

Tantsupeo avakontserdil 4. juunil 2019 andis peaminister Jüri Ratas üle silmapaistva rahvatantsualase tegevuse eest välja antava Anna Raudkatsi preemia, mille pälvis seekord Tallinna Huvikeskuse Kullo tantsuansambli „Sõleke“ looja ja peaballettmeister Ene Jakobson.

Ene Jakobson on rikastanud rahvatantsu repertuaari rohkem kui 200 eestiainelise tantsuga. Tema loodud tantsud on kuulunud mitmete tantsupidude repertuaari alates 1987. aastast. Eriti oluliseks tuleb pidada tema panust laste- ja noorte tantsurepertuaari loomisel ja arendamisel.

Anna Raudkatsi Fondi halduskogu liige Vaike Rajaste sõnul on Ene Jakobsoni aastatepikkune panus rahvatantsu arendamisse hindamatu väärtusega. „Anna Raudkats on kinkinud tantsupeole „Tuljaku“, millest on saanud tantsupidude kroonitants. Mul on hea meel, et XX tantsupeol saame kinkida tantsijatele selle tantsu uue ilusa muusikaseade. Ene Jakobsoni elutöö on olnud selle tantsu ja tantsutraditsiooni edasikandmine,“ ütles Vaike Rajaste. „Ka sellel juubelipeol on lavastusmeeskonnas mitmeid tema õpilasi ning kavas tema loodud tantse. Ma olen südamest õnnelik, et just sel juubelipeol saab preemia Ene Jakobson.“

Anna Raudkatsi stipendium on 1994. aastast välja antav elutööpreemia silmapaistva rahvatantsualase tegevuse eest. Auhinda annab välja Eesti Rahvuskultuuri Fondi Anna Raudkatsi Fond ning see antakse välja Anna Raudkatsi 5 või 0-ga lõppeval sünniaastapäeva aastal (Anna Raudkats sündis 23. veebruaril 1886) ja igal üldtantsupeol. Viimati pälvis preemia 2016. aastal Maie Orav. Stipendiumi kätteandmist korraldavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsiga.

 

Kairi Kaugema, Tallinna Huvikeskuse Kullo direktori asetäitja noorsootöö alal

Toimetas: Leini Jürisaar

Foto: Sõleke  

  

Uudise rubriigid: