17.05.2021

IN MEMORIAM, Ege Raudsepp (29.09.1963-16.05.2021)

IN MEMORIAM
Ege Raudsepp
29.09.1963 – 16.05.2021

Ootamatult on lahkunud hea kolleeg, õpetaja, lähedane sõber, kursusekaaslane, klassijuhataja, kahe täiskasvanud tütre ema.

Õpetaja ja klassijuhataja Ege Raudsepp oli väga mitmekülgne inimene. Lõpetanud Tallinna Pedagoogilises Instituudis (TLÜ) 1987. aastal joonestamise, joonistamise ja tööõpetuse õpetaja eriala, jõudis ta Ristiku Põhikoolis õpetamise juurde 2009. aastal. Siin asus ta õpetama nii kunstiõpetust  kui loodusaineid, lisaks ka eesti keelt ja kirjandust.  

Ege oli inspireeriv ja uusi algatusi loov natuur, tundliku meele ja tajuga ümbritsevate inimeste ja olukordade suhtes. Oma ideid ellu tuues ja üritusi korraldades ajas ta asju tasakaalukalt, vaikselt ja rahulikult, ilma suurema kära ja reklaamita. Tunnetas, arutas, lähenes individuaalselt, keskendudes põhilisele. On palju algatusi, mille juures õpetaja Ege on olnud, on palju raamatuid ning teemasid, mille juurde ta oma õpilasi on juhatanud, on palju olukordi, mida oma sõnatundliku suhtlusega leevendanud. 

Ege Raudsepp oli aastaid klassijuhataja just väikeklassides, kuhu sattusid erilised õpilased, kelle seas nii üliandekaid kui õpiraskustega õpilasi ning ka selliseid, keda vaid Ege suutis korrale kutsuda ja õppima panna. Õpetaja Ege suhtus kõigisse oma õpilastesse sõbralikult ja empaatiliselt, leidis alati,  mida õpilastes esile tõsta, otsis viisi, kuidas innustada lapsi oma võimeid edasi arendama. Eriti tulemuslikud olid tema õpilased kunstikonkurssidel. Ka praegu on Ristiku Põhikooli koridoris eksponeeritud Ege Raudsepa kureeritud õpilastööde näitus. 

Ege Raudsepa huvialaks oli maalimine ning ta osales aastaid Nõmme Kultuurimaja maalistuudio töös. Aasta tagasi avas ta seal oma akrüül- ja akvarellmaalide personaalnäituse. Ka oma õpilastega külastas ta sageli kunstinäitusi ja osales kunstimuuseumite korraldatud õppepäevadel. Ent teda tõmbasid ka matkarajad ja looduses käigud ning tervisesport koos sõpradega. 

Kogu Ristiku koolipere - kolleegid ja õpilased -  jääb meenutama head kolleegi, loomingulist ja loovat, tundliku hingega õpetajat.


Egele!

Su õpilased lähevad täna vaikselt koju.
Sind ei tulnud.
Sest sind ei ole enam …
Me kõik seisatasime,
ehmusime tumma vaikusesse.
Hingamine peatus …
ka meil,
korraks,
et siis üksteisele vaikival pilgul otsa vaadata,
mitte uskudes,
tasapisi
oma hingamist taas tundes
ja nüüd teades,
teistsugustena,
valusas vaikuses,
et Sa tõesti läksid ära.
Alatiseks.

Siis,
kui me sellest vaikusest läbi tuleme,
kui mitte nõustumisest saab nõustumine,
kui meenutamine ei tee enam haiget,
õpime kohtuma Sinuga uuel moel –
meis enestes.

Hoiame Sind alles
nüüdsest ainuvõimalikul moel -
meie südametes.

Bärbel,
17.05.2021

Uudise rubriigid: