18.04.2022

IduEDU haridusfestival aitab leida tasakaalu eri õpimeetodite vahel

Teisipäeval, 26. aprillil toimub Tallinna hariduskvartalis moodsa õppimise festival IduEDU 2022, mille alateema on sel aastal „Õnnelik õppija krihvli või tahvliga“. Festivali keskmes on küsimus, kuidas säilitada oma vaimset heaolu, olla õnnelik ja leida tasakaalu tehnoloogiaga rikastatud ning traditsiooniliste õpikeskkondade ja -meetodite vahel.

„Viimasel kahel õppeaastal on tõsiseks väljakutseks olnud õppeprotsessi korraldamine ja selle juhtimine. Koroona-aastate positiivseks mõjuks võib pidada õpilaste, õpetajate ja lapsevanemate digioskuste kasvu, suuremat tähelepanu õppijate eneseregulatsiooni- ja õpipädevusele ning lapsevanemate suuremat osalust õppija toetamisel,“ sõnas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Haridusasutustes on järjekindlalt kasvanud avatus õppekorralduse uuendustele ja keerukatele valikutele. Otsitakse tasakaalu, kas olulisem on – piltlikult öeldes – töötada krihvli või digitahvliga, või oleks meie ajal kõige efektiivsem neid parima tulemuse nimel hoopis kombineerida. Sellele keskendub ka tänavune haridusfestival.”

„Digiõpe, sealhulgas distantsõpe, on teadlasi üle maailma ärgitanud uurima näiteks õpitulemuste ja pere majandusliku seisu seost, kodus õppimisest tekkivat üksindust, aga ka hajaõppega jätkamise võimalusi peale koroona-piirangute lõppu. On tekkinud vajadus õpetajatele paindlike ja tõhusate õppemeetodite soovitamiseks, mis arvestavad võimalusega, et nii õppija kui ka õpetaja võivad ootamatult sattuda olukorda, kus õppida tuleb distantsilt ning digivahendeid kasutades,” sõnas iduEDU festivali projektijuht Janika Leoste.

Festivalil on võimalik kaasa lüüa ligi poolesajas töötoas. Näiteks arutleda, millised on olulised digiturvalisuse aspektid lasteaias, kuidas lasteaias digi- ja robootikavahendid aktiivselt kasutusele võtta ning millised on võimalused keemia ja füüsika õppimiseks virtuaalmaailmas. Samuti saavad osalejad arendada enda multimeedia oskusi ja võtta osa vaimse tervise valdkonnaga seotud töötubades.

Peaesinejad on Õnne Uus (Tallinna Ülikool), Mihhail Zujev (Eesti Merekooli kutseõpetaja) ja Karin Künnapas (Jõhvi tehnoloogiakooli koolijuht). Päeva juhivad Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi direktor Siret Paasmäe ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi direktor Kaarel Rundu.

Festival toimub Tallinna Hariduskvartalis (Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu). Festivali peakorraldaja on Tallinna Haridusamet.

Üritusele saab registreeruda kuni 19. aprillini festivali kodulehel.

   

Uudise rubriigid: