26.04.2022

IduEDU moodsa õppimise festival

Täna, 26.aprillil toimus Tallinna hariduskvartalis järjekordne linna IduEDU, kus parimad tutvustasid innovaatilisi ideid ja jagasid kogemusi. Kullatera lasteaeda ja Insplayd esindasid õppealajuhataja Jana Süving ja õpetaja Signe Liblikmann.

Töötoas "Uued robotid ja MATIK vahendid lasteaedadele ja algkoolidele" tutvustati ja testiti sõimerühmale mõeldud TTS Go and Glow robotit /TTS Särav robotkilpkonn on just väikelaste oskusi ja vajadusi arvesse võttev särav ja liikuv robot, kus süttivad säravad valgused, ja robot liigub paremale, vasakule, edasi, tagai. Rõõmus muusika julgustab lapsi vabalt liikuma ning üha uuesti katsetama ja avastama põhjus-tagajärg seoseid/ ja 4 - 8 aastastele mõeldud Sphero Indi robotit /robot on mõeldud raammõtlemise, MATIK õppe ja infotehnoloogia põhimõtete tutvustamiseks. Indi robot tunneb värve ja käitub vastavalt värvikaardile. Labürinte ehitades ja mõistatusi lahendades toetab ja arendab Indi robot loovat lähenemist ja probleemide lahendamisoskust/. Lisaks TTS mikroskoope, detektoreid ja salvestavaid mikrofone, mis sobivad igale vanusele nii lasteaias kui koolis.

Suur tänu Insplayle, kes taaskord ahjusoojad vahendid Kullaterale katsetada/tutvustada andis. Suur tänu meie nutikamatest nutikamatele Janale ja Signele!