26.06.2020

Ilus ilm meelitab Mustamäe parkmetsadesse hooletuid püromaane

Head mustamäelased, nagu te teate, sõlmis Mustamäe Linnaosa Valitsus juuni algul turvafirmaga USS Security Eesti AS lepingu linnaosa parkide patrullimiseks ja avaliku korra hoidmiseks. Suve lõpuni patrullitakse kõiki meie linnaosa parke ja parkmetsasid seitse päeva nädalas – kaasa arvatud riigipühadel – õhtuti kell 20–23.

Iganädalaselt esitab USS Security Eesti AS Mustamäe Linnaosa Valitsusele ka aruande. Ja käesoleva nädala kokkuvõttest ilmneb, et soojad ilmad on meelitanud meie kaunitesse parkidesse mitte ainult viisakaid suvitajaid, vaid ka sanktsioneerimata kohtades lõkete tegijaid. Kõige rohkem tekitab muret metsikute lõkete tegemine ja reeglite vastane grillimiskohtade kasutamine Sütiste metsas. Vaadake pilte ja veenduge ise.

USS Security turvapatrull on mitmel korral pidanud avaliku ruumi ja tuleohutuse reegleid eiravaid püromaane korrale kutsuma ja palunud lõkkekohad likvideerida. Iga kord on õnnestunud asi kiiresti ja viisakalt kontrolli alla saada.

Aga mida teha siis, kui näete, kuidas inimesed teevad keset linnaparki lõket, aga patrulli parajasti läheduses pole? Eriti praeguse kuiva ja kuuma ilmaga, kui see on eriti ohtlik?

Head mustamäelased, olgem ise ka aktiivsed ja ärme lase meie kauneid parke, mille heakorrastamiseks linnaosa näeb igapäevaselt vaeva, ära rikkuda. Kui parkides turvamehega kokku juhtute ning on midagi, millele tahaks tähelepanu juhtida või millest rääkida, siis tehke seda kindlasti! Kui näete korrarikkujat, aga patrulli lähedal pole, siis helistage kindlasti kas MuPo ööpäevaringsele telefonile 14410 või politseisse 112!

Mustamäe on üks ilusaim ja parkide rohkeim linnaosa Tallinnas! Hoidkem seda.

Kaunist suve soovides

Lauri Laats
Linnaosa vanem

püro2.jpg

Uudise rubriigid: