29.11.2016

Inglipuu täidab Lasnamäe laste soove

Juba seitsmendat aastat rõõmustab Lasnamäe lapsi Inglipuu projekt, mille raames saavad kõik soovijad osta Maxima kauplustest toimetulekuraskustes lastele jõuludeks unistuste kingitusi.

Jõulud on unistuste täitumise aeg ning igal lapsel, olenemata vanemate võimalustest on salasoovid ning kingiootus. Tänane kampaania aitab 120 last, kes saavad positiivse mälestuse kogu eluks ja mis paneb neid kunagi omakorda saadud headust edasi andma.

Kokku on Inglipuud väljas 42 kaupluses üle Eesti, kus poekülastajad saavad võtta kuuselt ingleid ning teha seal kirjas olevatele lastele kas ostetud või isemeisterdatud kingitusi. Igas poes ripuvad Inglipuul just selle piirkonna 20-40 lapse nimed ja mitmel pool ka konkreetsed laste kingisoovid. Kokku ootab kingitust 1300 last Eesti erinevais paigus. Inglipuu kampaania kestab 19.detsembrini.

Lasnamäe linnaosa vanema Maria Jufereva sõnul on Maxima poolt korraldatud Inglipuu heategevuskampaania väga tänuväärne ettevõtmine. „Täname jaeketti Maximat koostöö eest, kes on selle projekti ellu kutsunud ning kõiki külastajaid, kelle abiga muudame paljude laste unistused teoks,“ lisas ta. 

Linnaosas on väga palju inimesi, kes vajavad abi ja eriti tuleb muidugi aidata vähekindlustatud perekondi, kus kasvavad lapsed. Lasnamäe Linnaosa Valitsus ei jäta neid ilma jõulukingituseta: detsembrikuu jooksul kingitakse asenduskodus, hooldusperes, eestkostel olevatele lastele ning puudega lastele kinopileteid ja kommipakke. Lisaks kingib linnaosavalitsus puudega lastele ja vähekindlustatud perede lastele jõulupidu: 21.detsembril Kultuurikeskuses Lindakivi on lasteteater Trumm esinemine ja samal päeval toimub Tondiraba Jäähallis lasteetendus „Seebimullide kuningriik“. Kokku saavad jõulukinke rohkem kui 400 last.