12.05.2021

Innovatsioonikonkurss targa linna lahendustele on avatud!

Tallinnovation innovatsioonifondi konkurss on ellu kutsutud koostöös Tallinna linna ja teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol. Ideid, kuidas luua uusi targa linna lahendusi, oodatakse tänasest kuni 26. augustini 2021.

Kui selle aasta innovatsioonikonkurss Tallinnovation avanes täna, siis eelmise aasta võitjate seast on rakendust näiteks leidnud tee-ilmajaama nutikad mõõteseadmed, mida on Tallinna linna peale esialgu kokku 16.

“Me arendame mõõtejaamasid, mis aitavad meil hästi täpselt teada saada, mis ilm parasjagu mingis Tallinna teelõigus on. Hooldajad tahavad seda teada saada, et osata täpselt panna soola õigel ajal õigesse kohta,” tutvustas oma ideed Teede Tehnokeskus tegevjuht Märt Puust.

R8 Technologies on ettevõte, mis on aga välja tulnud tehisintelligentse tarkvaraga, mis peaks aitama hooneid juhtida oluliselt efektiivsemalt. Hoone energiatarbimise jälgimisest tarkvara abil läheb paremaks nii sisekliima kui ka väheneb hoonete süsinikujalajälg.

“Klassikalises mõttes on hoonetes hästi suured keerulised tehnosüsteemid, mis koosnevad tavapäraselt tuhandetest komponentidest ja kümnetest tuhandetest andmepunktidest, neid on ühel inimesel väga keeruline juhtida. Kui sealt jõuavad osad korralikud ja head andmed kodanikele, mis kuidagi mõjutavad nende käitumisharjumusi, siis see on väga oluline valdkond,” rääkis tarkvara eesmärkidest R8 Technologies juht Siim Täkker.

Uued tehnoloogilised lahendused linnas muudavad keskkonna kaasaegsemaks, inimsõbralikumaks ja säästlikumaks.
Üheks tuntuimaks näiteks on Bikeepi nutikad rattagraažid, mis toimivad isiku tuvastamise põhimõttel ning võimaldavad ühte ja sama rattagaraaži välja rentida erinevatele inimestele.

Tallinna linna innovatsioonijuhi Toomas Türgi sõnul on Tallinn uudsete digilahenduste poolest tuntud ka mujal maailmas. “Tallinn on kindlasti väga innovaatiline. Meid on ka tunnustatud ju näiteks maailma kõige intelligentsema kogukonna tiitliga, mida üks New Yorki mõttekoda on välja andnud just selle aasta alguses. Kui me vaatame linnaruumis ringi, siis linnaruum on ju tegelikult laiem, see on ka digitaalne linnaruum ja kõik need lahendused, mida me kasutame linnas digitaalsel viisil, need on kindlasti maailmas väga hinnatud,” lausus Tallinna linna innovatsioonijuht Toomas Türk.

Lisainfo: Tehnopol

Varakult idee esitamise eeliseks on võimalus tagasiside põhjal oma taotlust täiendada ja lisainfot saada. Konkursi kohta põhjalikumalt lugeda ja taotlusi esitada saab veebilehel:

https://innovatsioonifond.tehnopol.ee/tallinn/ 

Allikas: Pealinn

Uudise rubriigid: