07.04.2015

Innovatsioonipäev: kuidas kasvada riskivabalt?

9. aprillil toimub Tallinna Ettevõtlusameti poolt korraldatud Tallinna Innovatsioonipäeva raames ettevõtjatele praktiline koolitus „Kuidas targalt kasvada läbi innovatsiooni?“

Teist aastat toimuva Tallinna Innovatsioonipäeva eesmärk on tõsta teadlikkust innovatsioonist. Innovatsioon mängib ettevõtte püsimajäämisel ja uue kasvu leidmisel üha olulisemat rolli. Arvatakse, et innovatsioonitegevus on ettevõttele kallis ja keeruline, pigem on aga tegemist avastamata võimalusega.

„Innovatsioon aitab igal ettevõttel kiiresti kasvada,“ kinnitas koolituse läbiviija Alar Kolk. „Tihti on keeruline mõista, miks on innovatsioon minu ettevõtte jaoks oluline. Tallinna Innovatsioonipäeval tutvustan seitset erinevat võimalust, kuidas läbi innovatsiooni riskivabalt ja kiiresti kasvada. Osalejad saavad disainida parima ettevõtte innovatsioonistrateegia. Lisaks kuuleb arvukalt kiirelt kasvavate ettevõtete näiteid.“

Koolitusel selgub, milline innovatsioonitüüp sobib ettevõttele ja milline innovatsioon on väikese riskiga ega nõua palju raha, millised on äritaktikad, kuidas korraldada protsess, millist meeskonda ja kompetentsi on vaja ning kuidas tulla kiirelt ja targalt turule.

Innovatsioonipäeva koolituse viib läbi Alar Kolk – Euroopa Innovatsiooniakadeemia asutaja ja eestvedaja, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli juhtimise erialal 1999. aastal, 2004. aastal kaitses TTÜs magistrikraadi ja 2014. aastal doktorikraadi, õppides Aalto Ülikoolis ja TTÜs. Lisaks on ta end täiendanud MITis (USA), Lappeenranta Tehnoloogiaülikoolis (Soome) ning Linköpingu Ülikoolis (Rootsi). Enam kui 15 aastat on Alar Kolk olnud lektoriks nii Tallinna Tehnikaülikoolis, Tartu Ülikoolis, Helsingi Tehnoloogiaülikoolis, Shanghai Tehnikaülikoolis ning Euroopa Innovatsiooniakadeemias Prantsusmaal. Alar on olnud TTÜ prorektor innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete alal, EV Rahandusministeeriumi nõunik, EASi juhatuse esimees, Eesti Tehnoloogiaagentuuri peadirektor ja SA Eesti Innovatsioonifondi juhataja. Alates aastast 2000 on Kolk olnud Eesti Innovatsioonikomitee ja paljude teiste erialaorganisatsioonide liige. Täna veedab ta kolmandiku ajast Silicon Valleys, Californias, uurides sealsete kuulsate ettevõtete nagu Google, Apple, UBER, Pinterest jt innovatsioonimudeleid.

Koolitus toimub kell 09.00–16.30 Erinevate Tubade Klubis (Telliskivi 60a, Tallinn).
Registreerumine koolitusele on lõppenud.

Lisainfo:
Agne Unn
turundusbüroo peaspetsialist
ettevõtluse arendamise osakond
Tallinna Ettevõtlusamet
telefonid 640 4229, 5669 8629
e-post: agne.unn@tallinnlv.ee