15.11.2016

Interaktiivne tsirkuse-tantsuetendus “Värvilised mängud” pakub toredat kultuurielamust

Esmakordselt annab Eestis etendusi Leedu Teatriauhinnad “Golden Stage Cross 2015” parima lastelavastuse laureaat Dansema Tantsuteater etendusega “Värvilised mängud”. Koreograaf Birute Baneviciute etendus on loodud spetsiaalselt beebidele ja väikelastele. Eesti noorim publik saab etendustel osaleda 18. novembril Tallinnas, Sõltumatu Tantsu Laval ning 20. novembril Haapsalu Kultuurikeskuses.

Rahvusvaheliselt tunnustatud interaktiivne etendus “Värvilised mängud” kutsub väikelapsi vanuses 0-3 eluaastat avastama kaasaegse tsirkuse-, tantsu-, ja teatrimaailma. Kogu tegevus on üles ehitatud nii, et väikelaps jõuab jälgida, rahulikult etendusele kaasa mõelda ning soovi korral ka ise osaleda. Noore vaataja tähelepanu pälvivad lihtsad tegevused, lavakujundus, selgete joontega kostüümid ning värviline keskkond.

Osalejad palutakse istuma ringi otse valgustatud tantsupõrandale, kus artistil on võimalik luua noore vaatajaga kontakt. Kes veel kõndida ei oska, vaatab etendust saatja süles. Kelle jalg juba kannab, saab artisti juhiseid jälgides kogeda rambivalgust ning panna proovile oma meeled ja oskused. Teised pereliikmed alates vanusest 4+, vanaemad ja vanaisad on samuti etendusele oodatud, aga nemad saavad võimaluse jälgida toimuvat ringist väljaspool ise aktiivselt osalemata.

Etenduses kasutatakse tsirkuse ja tantsukeelt, mistõttu on etendus arusaadav kõikidele vaatajatele, olenemata rahvusest. Erinev publik loob erineva etenduse, kus on ruumi jäetud ka juhusele.

Etendus pärjati “Golden Stage Cross” laureaadiks 2015 kategoorias “Parim lastelavastus vanuses 0-5 eluaastat”.

Leedust pärit ja publiku südamed vallutanud Dancema Tantsuteateron rühmitus, kes alustas oma tegevust aastal 2007 luues etendusi just eelkõige lastele.

Koreograaf-lavastaja Birute Baneviciute etendusi on ette kantud Leedus, Lätis, Saksamaal, Poolas, Rootsis, Taanis, Belgias, Hiinas, Hollandis, Iirimaal, Ukrainas, Hispaanias, Inglismaal, Ameerikas ja nüüd ka Eestis.

Kaasaegne tsirkuson erinevaid kunste ühendav etenduskunst, mis on segu tantsust, akrobaatikast, teatrist kui ka muusikast. Antud etendus on osa Baltic Nordic Circus Network (BNCN) koostööst.

Etendused toimuvad: reedel, 18. novembril kell 17.00 ja 19.00 Sõltumatu Tantsu Laval  Tallinnas ja pühapäeval, 20. novembril kell 10.00 ja 12.00 Haapsalu Kultuurikeskus.

Lisainfo:

Koreograafia: Birute Baneviciute
Tantsija ja kaaskoreograaf: Giedre Subotinaite
Muusika: Rene Audbry, Henry Torgue, Serge Houppin, Klimperei, Marc Jungermann, Kenji Eno
Valgus: Aurelijus Davidavicius
Dancema produtsent: Gintarė Masteikaitė
Etenduse kestus: 40’Pärast etendust saavad lapsed teatrilaval erinevate tsirkusevahenditega mängida.

Soovitatav alates 4. elukuust.Piletid müügil Piletilevis ja tund enne etendusi kohapeal kuni kohti jätkub. Üks etendus mahutab kuni 30 väikelast saatjaga.Lavastuses kaustatakse pehmeid valgus- ja heliefekte.