07.02.2020

Iseseisvuspäeval kõlab Tallinnas kümnetes keeltes iseseisvusmanifest

24. veebruari õhtul tähistab Kesklinna valitsus Tammsaare pargis Eesti Vabariigi sünnipäeva iseseisvusmanifesti ettelugemisega erinevates Eestimaa rahvaste keeltes.

„See on meie lugupidamisavaldus 102-aastaseks saavale Eesti riigile ja seda maad oma koduks pidavatele enam kui sajale rahvusele. Et manifest oli kõigile Eestimaa rahvastele, siis vabariigi aastapäeva õhtul loevad Tammsaare pargis meie riigile aluse pannud deklaratsiooni oma emakeeles ette kümnete Tallinnas elavate rahvaste esindajad. Praegu otsime veel ettelugejaid, aga juba on olemas näiteks gruusia, portugali, tatari, itaalia, seto, heebrea, rootsi ja veel mitmete keelte kandjad. Mõistagi loetakse manifest ette ka eesti keeles,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Kõik iseseisvusmanifesti oma emakeeles ette kanda soovijad võivad võtta järgmise nädala jooksul ühendust Kesklinna valitsusega e-aadressil ketter.sarapuu@tallinnlv.ee.

Iseseisvusmanifest pealkirjaga „Manifest kõigile Eestimaa rahvastele“ on Eesti Vabariigi väljakuulutamise deklaratsioon, mis loeti avalikult ette Pärnus 23. veebruaril 1918. Et iseseisvuse väljakuulutamine oli algselt kavandatud 24. veebruaril Estonia teatrimajas, siis ongi valitud manifesti nüüdseks esitamiskohaks Estonia kõrval asuv Tammsaare park.

Uudise rubriigid: