23.12.2021

JÕULUKUU LILLE LASTEAIAS

Jõulukuusse mahtus mitmeid tähtsaid toimetusi ja erinevaid üritusi ning üllatusi. Lasteaia suurtel ja väikestel olid tegusad nädalad, et jõulud saaksid tulla.

Igal  detsembrikuu esmaspäeval olid advendihommikud rühmades. Hommikuringis räägiti lastega jõuludest ning head tegemisest, jõulukaunistustest, päkapikkudest ja jõuluvanast, kuusest, lumest ja lumehelvestest. Igal esmaspäeval tehti ka midagi, mis viiks kõiki jõuludele lähemale - ehiti saalis ja koridoris ning õues väikesed kuused, kaunistati oma rühmaruumid.
Piparkooginädalal küpsetati piparkooke ja siis oli maja magusat lõhna täis. Lastele meeldis väga piparkooke kaunistada, need tulid kui väikesed kunstiteosed. Mõned piparkoogid lipsasid ka suhu. Küll maitsesid hästi enda tehtud piparkoogid. Piparkooke sai küpsetatud niipalju, et jätkus jõulupidudele ja Jõulumaa üritusele.
Jõulumatk  14.detsembril Tabasalu loodusrajale tegi kõik väikesed ja suured rõõmsaks. Matkamas käis kolm aiarühma ning koos läbiti lumises metsarajal 3 kilomeetrit. Matkarajal leidsime metskitse jälgi, nägime orava restorani ja lindude pesakaste, lumele roomanud vihmaussi (kelle viisime ohutusse paika puujuure alla) ja üht vaprat lumeämblikku, kes ei kartnud külma ega kavatsenudki talveunne minna.
Laste jõulupeod olid lõbusad ja lustlikud, sest koos Jõuluvanaga sai tantsitud ja laulud ning mängitud. Pidudest valmisid videod ja vanematele on nähtavad need Eliis keskkonnas.
21.detsembril toimus aga kogu lasteaia lõbus Jõulumaa koos vanemate ning Jõuluvanaga. Neljas tegevuskeskuses said lapsed ja vanemad koos tegutsemist nautida. Jõuluvanaga sai minna kõrval asuvasse parki laternamatkale. Kõik lapsed said kaasa ise tehtud rasvapalli linnukestele, mis riputati neile jõuluüllatuseks. Lõbusalt sai sportida kingipakke korvi visates ja kelgurallit tehes. Muusikakeskuses sai isa ja emaga koos tantsida ning jõululaule laulda. Kingipakimäng tegi nii suurte kui väikeste tuju rõõmsaks. Väikeses kohvikus sai kõik koos piparkooke kõbistada ja sooja jõulujooki nautida.

Lasteaias tehti kõikides rühmades usinasti ka jõulukaarte, et kodust need vanematega koos teele saata. Kassikäppade rühma suured lapsed saatsid aga omatehtud pühadekaardid perele koju. Koos õpetajaga viidi need ühel päeval postkontorisse ja nüüd tuleb oodata, kuna kirjad kohale jõuavad.

Jõuluootuses on hea head teha! Jõulud on imede aeg ja siis on kombeks valmistada rõõmu nendele, kes abi vajavad.  Lille lasteaia pered ja töötajad aitasid sellel aastal Kassiabi kassiabi.ee  asukaid. Kiisud said mänguasju (ka ise tehtud), sööginõusid, kassikonserve. Lasteaia poolt saame kassidele saata laste voodipesud, mis vahetatud uute vastu. Nüüd tuleb uuel aastal kõik toodu kiisudele üle anda.

Jõulukuu tõi kaasa ka mitmeid üllatusi. Tallinna Haridusameti päkapikk tõi lasteaiale uusi roboteid. Lasteaed sai juurde 2 maastikurobot autot, 1 puldiga juhitava spordikaamera,  1 ekraaniga juhtmevaba digimikroskoobi ja 1 ilma ekraanita digimikroskoobi.
Kristiine linnaosa päkapikk tõi lasteaiale aga kommipakid, mis uuel aastal lapsi ja täiskasvanuid rõõmustavad.

KAUNEID PÜHI KÕIGILE!

Uudise rubriigid: