03.12.2018

Jaani kirikus saab terve kuu näha jõulusõime

Tallinna Jaani kirikus esimesel advendil pidulikult avatud jõulusõim jääb sinna vaadata kolmekuningapäevani.

Varasematel aastatel Tallinna raekoja kaaristu all paiknenud jõulusõime avas Tallinna Kesklinna vanem eilse advendikontserdi järel Jaani kirikus.

„Leidsime, et jõulusõim, mis oma kaunil moel jutustab jõulude algsest tähendusest, sobib igati hästi kiriku pühalikku miljöösse. Samas kirikus toimub järgmise nädala keskel ka Kesklinna traditsiooniline advendikontsert ning hiljemgi saab seal igaüks kuni kolmekuningapäevani jõulusõime näha. Suur tänu selle võimaluse eest Jaani kogudusele ja praost Jaan Tammsalule!“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Jõulusõim kujutab Püha ehk Jeesuse perekonda – Maarja, Joosep ja Jeesuslaps koos karjaste ning koduloomadega. Traditsioon arvatakse pärinevat juba Vana-Rooma ajast, kui veel ei olnud hakatud ehitama kirikuid. 12. sajandil hakkas komme levima üle Euroopa. Teiste väidete kohaselt kujundas esimese jõulusõime 1223. aastal Assisi Franciscus eesmärgiga tuletada inimestele meelde jõulupühade usulist tähendust. Tänapäeval on traditsioon tugevam katoliiklikes maades.

Uudise rubriigid: