15.09.2021

Fotomuuseumi korraldab aruteluõhtu ühtse fotokogukonna võimalikkusest

Fotomuuseum osaleb Tallinna Fotokuu 2021 programmis aruteluõhtu ja näitusega “Isolatsioonidialoogid” Neljapäeval, 23. septembril kell 18.00–20.30 toimub Jaani Seegi galeriis näitusel “Isolatsioonidialoogid” Fotomuuseumi aruteluõhtu ühtse fotokogukonna võimalikkusest. Üritus on osa Tallinna Fotokuu 2021 satelliitprogrammist.

Fotomuuseumi suurprojekt “Isolatsioonidialoogid” tõi kevadel 2020 kokku Eesti fotokogukonna arvukad esindajad, kes töötasid ühise eesmärgiga – jäädvustada isolatsiooniaja tunnetust tulevastele põlvkondadele visuaalsete vestlustena. Ühtlasi jälgis fotorahva tegemisi kõrvalt laiahaardeline publik üle maailma. Kahe kuu jooksul kuhjunud virtuaalne, elusorganismina toimiv fotokogum paelus suurt hulka inimesi, kasvades 26 000 esmajälgijast nüüdseks ligi 60 000ni. “Isolatsioonidialoogidel” oli ja on fotokogukonda ühendav pealisülesanne. Selle loomisega näidati, et ühise sihi nimel tegutsemine on ka üldiselt nii individualistlikus sfääris võimalik. 

Fotokuu satelliitprogrammi eesmärgiks on fotokogukond taas kokku tuua ja korraldada arutelu Eesti ühtse fotokogukonna võimalikkusest. Arutleda on kavas selle üle, milline on Eesti fotomaastik kogukondlikus tähenduses, millised erinevad grupid selles eksisteerivad ja kas kogukondlikku ühtsust on fotoinimeste seas üldse vaja ja miks. Kas Eesti väiksust arvestades oleks mõttekas oma mullist välja astuda ja olla vähem killustunud ning kuidas aitaks see kaasa visuaalkultuuri arengule? Ühtlasi haakub selle kõigega isolatsiooniteema, mis näitusena ümbritseb ka arutelu.

Aruteluõhtu toimub Jaani seegi galeriis, kus lisaks näitusele esitletakse samanimelist raamatut. Arutelul osalevad mitmed “Isolatsioonidialoogides” kaasa löönud fotokunstnikud ja fotokogukondade esindajad: Eesti Fotokunstnike Ühendus (FOKU) – Kulla Laas, Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) – Liis Treimann, Dokfoto Keskus – Toomas Järvet, Eesti loodusfotograafide esindaja Urmas Tartes, Fotografiska – Rain Tamm, MTÜ Eesti Tänavafotograafia – Airi Leon, fotoajakirja Positiiv peatoimetaja Kristel Schwede; fotokunstnikud Tanja Muravskaja ja Cloe Jancis “Isolatsioonidialoogide” projektist

Moderaator on Annika Haas – Fotomuuseumi kuraator, üks “Isolatsioonidialoogide” projekti vedaja.


Jaani seegi galerii Rävala puiestee 2/Väike-Pääsukese 5

Vaata ka FOTOKUU

Foto: Joosep Kivimäe

Uudise rubriigid: