10.01.2020

Jaanuarikuu projektitegevus rühmades

Lasteaia jaanuarikuu teema on EES NÜÜD OOTAB AASTA UUS!

Rühmade projektiteemad on: "Talverõõmud lasteaias" (LEPATRIINUD rühm); "Uus aasta algab uute sõpradega!"(KAISUKARUD rühm); "Kui Su sünnipäev on talvel.." (NAKSITRALLID rühm); "Sünnipäev on parim aeg" (SIPSIKUD rühm); "Algab jälle aasta uus ja lasteaed on piduhoos..."  (LEIUTAJAD rühm);  "Kuuvalguse pudel ja õdususe karp" (MÕMMIKUD rühm).

Rühmade jaanuarikuu projektitegevus pildis /täieneb jooksvalt!/

Laste meenutused meeldejäävamatest tegemistest/sündmustest:

MÕMMIKUD: Mis lastele meeldis? Mis meelde jäi?
Sünnipäev! Kelle? Lasteaia muidugi!
Nii tore oli kuuvalguse pudelit teha! Kahju ainult, et seda endale koju ei saanud võtta! ja tegelikult ei ole seal sees kuuvalgus vaid lihtsalt paljas vesi!
Õhupallipäev oli nii tore!
Mulle meeldis torti teha, seal peal olid kommid! Ei inimesed!!!
Rääkivad pesulõksud! Millal jälle saab neid?
Mulle meeldis see raamat, kus lind lendas telefoniga välja! Leevike!
Jasperil oli üks kala kaasas! Ei; see oli sinivaal!!!
Õdususe karp oli nii lahe, sest minu karbis oli üks ämblik!
Mere ääres käik oli tore!
Meil olid "mesilased", kes tegid ringe. No need robotid!
Millal Panda jälle tuleb?
Mulle meeldis Karu - massaaas!
Mulle meeldis kõige rohkem meisterdada! Seal meistedamiskastis oli üks lahe konks, millest saab midagi teha!
MIS SEE KUUVALGUS ON?
See on öösel. Taevas. Peegeldub porilombis, klaasi peal, vee peal, mere peal, tiigi peal.
MIS SEE ÕDUSUSE KARP ON?
See on kingitus! Märg sammal karpi! Ja nuku sisse.

LEPATRIINUD: Lasteaia sünnipäevanädal tõi palju vahvaid üritusi ja rõõmu lastele: õhupallipäeva saaks kokku võtta lausega: "Sa ei saa olla kurb, kui sul on õhupall", magusad üllatused loovad alati elevust. Lisaks eelmainitule said lapsed ka teadmisi oma lasteaiast - arutelu: Kui vana on Pelguranna Lasteaed? Mis värvi on Pelguranna LA? jne. Sinna juurde veel ka sünnipäevateemalised arutelud - kuidas tähistatakse sünnipäeva, mida süüakse jne. - lapsed oskavad arutleda hästi teemadel, mis on nende arengutsoonis (millega neil on juba eelnevalt olnud seos)
* Aastaajad - vanemad lapsed oskavad neid ka nimetada, ent ka pisemad oskavad kaasa rääkida - milliseid tegevusi saab teha talvel ja milliseid suvel? Kuidas tuleb end riietada erinevatel aastaaegadel (suunavad küsimused õpetaja poolt) jne. Lapsed olid hästi kaasa haaratud, kui teemasid sai visualiseerida - vaadates pildiraamatuid, kuulates jutte, meisterdades enda kätega..

KAISUKARUD: Laste reaktsioone ja suhtumist jälgides antud kuu teemasse, võib öelda, et lastele see meeldis ning pakkus huvi.

NAKSITRALLID: Lastele meeldis: * lasteaia sünnipäevaga seotud ühisüritused ja tegevused; lasteaia sünnipäevatort; maiustamine sünnipäevaringides; naaskliga toksimine; äraarvamismäng; kabemäng; uued mänguvahendid; muinasjutu ettelugemine ühe lapse poolt; porilumememm (õues); mängimine robotitega; muusikaline muinasjutt " Kolm põrsakest"- muusikaõpetajaga saalis; massaaž

SIPSIKUD: 31. jaanuaril tegime lastega vestlusringi, kus arutasime jaanuarikuu tegemisi. Lastele projektist jäid meelde: küünla kaunistamine (LEMMIKTEGEVUS); värvitrükki tegemine (LEMMIKTEGEVUS). Lapsed palusid seda tegevust korrata; matemaatika õppemäng: "ees, taga, all ja üleval". Lapsed ütlesid: "oli tore tegevuse käigus toolidega mängida"; õppemäng: emotsioonid. Ka seda mängu lapsed tahavad kindlasti veel teha; veel lapsed tõid välja, et neile meeldib oma nime kirjutamine. Nii nad tunnevad ennast suurtena.

LEIUTAJAD: Lasteaia sünnipäeva tähistamine; Iga laps sai endale uue korvi riiete jaoks, seda tuleb hoida; Rannas uue Piraadilaeva peal käimine; Teatrid saalis; Rotiaasta alguse tähistamine ja Roti joonistamine; Luuletuse õppimine EV 102 jaoks; Erinevate töölehtede tegemine kooliks õppimiseks; Saime rühma uue kisafoori; Uued põhevad lauamängud meie rühma; Robootikas uue robotiga tutvumine (Sphero); Uus tants - "Päikeseratas"; Küünlaümbriste ja patareide kogumine; 1 uus laps tuli meie rühma; Uues näidendi õppimine.

Nüüd tegutsevad lapsed juba põnevas veebruarikuus!!!