14.01.2019

Jaanuaris toimus linnalaager

2.-4. jaanuaril toimus kogupäevakooli projekti raames Südalinna Kooli 1.-6. klassi õpilastele tasuta linnalaager. Kolme päeva jooksul said õpilased võimaluse voolida saviga, õppida söögi tegemist, käia Kadrioru Lastemuuseumis ja osaleda iga päev tantsutunnis (mida viis läbi Eesti Tantsuagentuuri tantsukool).

5. klassi neiu rääkis laagri lõpus järgnevat: "Lapsed nautisid laagrit, sest neile meeldisid tantsutunnid. Muuseumis oli huvitav rühmas töötada ja tutvuda vanaaegsete elukutsetega." Tema klassiõde lisas: "Absoluutselt kõik oli linnalaagris huvitav. Iga päev oli erinev. Mulle meeldis, et oli kindel päevaplaan ja ma teadsin, mis kell teatud tegevused toimuvad." 
3. klassi tüdruk ütles: "Mulle meeldis saviga voolimine, sest ma polnud varem savist nii suurt asja teinud. See oli raske, aga põnev. Sain uue kogemuse."

Laagris osalenud lapsed arvasid, et linnalaager võiks kesta pikemalt kui 4 tundi (nt 6 tundi oleks miinimum) ja oleks tore, kui see kestaks järjest ka rohkem päevi, sest nad oleksid nõus koolivaheajal kõikidel päevadel osalema.

Õpilasi juhendasid linnalaagris õpetaja Liina, õpetaja Kirsti S. ja vabatahtlik Dimitra. Lisaks ETA-st tantsuõpetajad Ursula ja Karolina.

Kogupäevakooli (sh linnalaager) projektis osalemine on õpilastele tasuta. Selle toimumist toetab projekti abil Tallinna Haridusamet.

Video ja fotod laagrist on vaadatavad kooli Facebooki leheküljelt.