01.04.2021

Jäätmejaamades hakkas kehtima suvine töökorraldus

Alates 1. aprillist töötavad Tallinna jäätmejaamad suvise töökorralduse järgi – see tähendab, et on kauem avatud.

Pääsküla, Rahumäe, Paljassaare ning Pärnamäe jäätmejaamad on kevadel ja suvel avatud tööpäeviti kl 12–20.  Laupäeval ja pühapäeval töötavad kõik jäätmejaamad kl 10–18. Jäätmete äraveoks ja sisemisteks korrastustöödeks on teisipäeviti suletud Paljassaare jaam, neljapäeviti Pääsküla jaam ja reedeti Pärnamäe ning Rahumäe jaam. 

Riigipühadel suletud
Riigipühadel Tallinna jäätmejaamad ei tööta ja seega on saabuvate ülestõusmisepühade ajal 2. ja 4. aprillil kõik jäätmejaamad suletud. Laupäeval, 3. aprillil töötavad kõik Tallinna jäätmejaamad nädalavahetuse graafiku järgi ja on avatud kl 10–18.

Mida saab jäätmejaamas ära anda
Jäätmejaamas võetakse linnaelanikelt tasuta vastu piiramatus koguses vanapaberit ja kartongi, pakendeid, toiduõli ja -rasva, vanametalli, komplektseid elektri- ja elektroonikaseadmeid ning kasutuskõlblikku mööblit. Piiratud koguses saab tasuta üle anda kodumajapidamises tekkinud aia- ja haljastusjäätmeid (0,6 m3), kasutuskõlblikke riideid (0,6 m3), töötlemata puitu (1 m3), markeeritud plastijäätmeid (1 m3), rehve (8 tk), betooni (1 m3), eelsorteeritud telliseid (1 m3), plaate ja keraamikatooteid (1 m3), lehtklaasi (1 m3) ja teatud koguses erinevaid ohtlikke jäätmeid. Muid jäätmeid ja piirkoguseid ületavaid jäätmekoguseid saab üle anda jäätmejaama hinnakirja alusel. Täpsema info leiab jaamade kodulehelt 
jaatmejaam.ee. Jäätmejaamasid haldab Tallinna Jäätmekeskus.

Uudise rubriigid: