29.11.2017

Jäätmenädal Tallinna Tehnikagümnaasiumis õpetas targalt tarbima

Tallinna Tehnikagümnaasium (TTG) reageeris üleskutsele võtta osa üle-euroopalisest jäätmetekke vähendamise nädalast 18.-26. novembrini 2017. Õpilaste eestvedamisel harjutati koolis targalt tarbimist.

Õpilaste algatusel (eesotsas abiturient Armani Pogosjaniga) paigaldati koridoridesse plastpudelite tarbeks eraldi panged. Nädala jooksul kogunenud plasttaara eest saadud raha annetatakse organisatsioonile „Ma armastan aidata“. Sööklasse ja tualettruumidesse paigaldasid õpilased sildid „Tarbi targalt“, et kutsuda üles kokkuhoiule. Sööklas mõõtsid nad ka äravisatud toidu hulka enne ja pärast aktsiooni ning siltide kasu oli märgata.

Viktoria Rudenko Mondost viis läbi töötoad 6., 7. ja 8. klassis, kus oli juttu ringmajandusest, õiglasest kaubandusest ja vaesusest ning toidupangast. Õpilased vaatasid filme, täitsid nende põhjal töölehti, uurisid infot nutitelefonidest ja arutasid koos töötoa läbiviijaga antud teemadel.

10.-12. klassid vaatasid saalis Reet Ausi filmi tekstiilijäätmetest ja Maarja Keskpaik viis pärast seda läbi arutelu ning kommenteeris filmis nähtut.

Õpilased jätavad õppeaasta jooksul koolimajja maha märkimisväärse hulga rõivaid ja jalatseid. Olenemata õpetajate üleskutsest käia kaotatud asju küsimas, jääb kooli ikka palju riideid. Nüüd koostati näitus kooli jäetud rõivastest, mida õpilased pole otsima tulnud. Paar asja leidis selle aktsiooni käigus omaniku uuesti üles.

Tehnoloogiaõpetaja Jaana Käba juhendamisel andsid 2., 3. ja 4.klassside õpilased vanale asjale uue elu. Tulemusi saab vaadata blogidest www.oskusaineteajaveeb.blogspot.com ja www.ttg1kooliaste.blogspot.com

Jäätmenädala tegevused koos fotodega on vaadata blogist www.ttgkeskkond.blogspot.com

 

Ave Teder, Tallinna Tehnikagümnaasiumi arendusjuht

Uudise rubriigid: