23.11.2017

Jäätmeteemaline perepäev "Prügi ressursiks!"

Tallinna Keskkonnaamet ja Energia avastuskeskus kutsuvad jäätmeteemalisele perepäevale „PRÜGI RESSURSIKS!“

25. novembril 2017, kell 11.00–16.00,

Energia avastuskeskus (Põhja pst 29, Tallinn)

 

Tegevuse kirjeldus: Tallinna Keskkonnaameti ja Energia avastuskeskuse perepäeval toimub tegevusi nii väikestele kui ka suurtele. Avastuskeskuse legendaarne leiutaja Aare Baumer näitab lustakas teadusteatris, millest koosnevad meie nutiseadmed ja elektrilised mänguasjad. Loengutega ohtlikest jäätmetest, mida leidub ka meie kodumajapidamistes, kuid millega ei osata pärast nende eluea lõppu pahatihti midagi peale hakata, astuvad üles Ragn-Sellsi ja EES-Ringluse eksperdid. Töötube lastele, aga ka täiskasvanutele teevad Eesti Pandipakendi asjatundjad. Lastele õpetab sortimist PRÜGIHUNT ja vanade asjade uuesti kasutamist näitab Uuskasutuskeskuse meeskond.

Trummar Reigo Ahven näitab, millist mõjusat biiti saab teha trash drums’ide ehk prügitrummidega ning juhendab trummide töötoas kõiki rütmihuvilisi. Avastuskeskuse planetaariumis saab vaadata jäätmeteemalisi filme ja Energia avastuskeskuse uut populaarteaduslikku lühifilmi „Helielu”. Jäätmeteemalistele küsimustele on valmis vastama „prüginõunikud” Keskkonnaministeeriumist ja Tallinna Keskkonnaametist. Päeva jooksul toimub temaatiline viktoriin auhindadega. Ühtlasi on külastajatel võimalik perepäevale kaasa võtta ja ära anda väikeelektroonikat (need on probleemtooted, mida ei tohi olmeprügiga koos ära visata!) näiteks sülearvuteid, miksereid, juuksefööne jms, aga ka patareisid. Väikelastele mõeldud tervete, kuid ära tüüdanud mänguasjade vahetust aitab kohapeal korraldada Uuskasutuskeskus. Jõuluehete meisterdamise töötuba veab kunstnik ja käsitöömeister Tiiu Tagamets, ajutise kohviku paneb keskuses püsti Korsten- Armastus & Hea Toit.

Perepäeval on avastuskeskuse sissepääsupilet tavapärasest soodsam: hind alates 7. eluaastast on 3 €/in, väiksemad lapsed pääsevad keskusesse tasuta.

Perepäev toimub osana üleeuroopalisest jäätmetekke vähendamise nädalast, mida tähistatakse 18.-26. novembrini. Käesoleval aastal on teemaks: „Korduskasuta - anna esemele uus elu“.

KAVA!

Veebileht: www.tallinn.ee/Jaatmetekke-vahendamise-nadal-2017 ja www.energiakeskus.ee