30.03.2015

Jagamismajanduse seminar 17. aprillil

Telliskivi Loomelinnak ja Linnalabor kutsuvad 17. aprillil kell 13.30-18.00 Erinevate Tubadde Klubisse jagamismajanduse seminarile. Kas jagamismajandus võib aidata muuta Eestit ettevõtlikkumaks?

Teate ju küll selliseid globaalseid edulugusid nagu Couchsurfing, Air BnB, Uber või Zipcar? Rendirataste süsteemiga kaasajastavad paljud linnad oma transpordivõrku, jagamiskultuurile ja partnerlusele tuginedes arendatakse kinnisvara ning võimustatakse väikeettevõtlust. Kaasaja tehnoloogia ja nutilahendused teevad asjade rentimise lihtsaks ja kiiresti kättesaadavaks. See tõstatab küsimuse, kui mõttekas üldse on kõike ise omada? Ent mis see jagamismajandus siis on? On see uus või vana majandus? Elukauge "hipsterivärk" või reaalne tööriist ka eestlaste seas ettevõtlikkuse kasvatamiseks?

Seminar käsitleb jagamismajanduse kontseptsiooni erinevatel tasanditel (for-profit, non-profit, B2P, P2P) nii kohalikus kui ka rahvusvahelises kontekstis. Soovime tuua kokku avatud maailmapildiga ja tegusaid inimesi ning tekitada nelja tunni jooksul elavat arutelu.

Kuna üritus tõotab tulla populaarne ja kohtade arv on piiratud, siis palun registreeri end üritusele

Jälgi ka diskussiooni ja postitusi jagamismajanduse seminari lehel sotsiaalmeedias

Allikas: Linnalabor