07.10.2020

Jalgtee Pirita jõe kaldal sai uue valgustuse

Pirita jõe paremkaldal asuval Merivälja tee T1 kinnistu jalgteel lõppesid tänavavalgustuse rekonstrueerimistööd.

“Ehitustööde käigus vahetati välja tänavavalgustuse mastid, vanad valgustid asendati energiasäästlike leedvalgustitega ning paigaldati uued kaablid. Üks tänav Pirital on saanud kaasaegse, energiasäästliku ja senisest tõhusama valgustustaristu, mis on väga oluline kõigile liiklejatele, et tagada pimedas nähtavus ning suurendada liikumise  ohutust,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. 
Merivälja tee T1 kinnistu tänavat kasutavad aktiivselt noored, kes suunduvad Jõesuu tee rulaparki või sõidavad siin jalgratta või tõuksiga. Samuti liigub tänaval palju jalakäijaid – kas ranna poole või parklasse või külastab mõnd kinnistul asuvat teenindusettevõtet. “Peale ohutuse tagamise pimedal ajal liikumiseks annab uus valgustus õhtul põneva ja pilkupüüdva efekti jõe parempoolsele kaldale,” märkis Liinat.
Linnaosavanema sõnul on uute kooniliste metallmastide paigaldamisel arvestatud lumekoristuse ja tänava hooldusega – postid on pandud haljasribale, võimalikult tänava ühte äärde.“Samuti saab uutele mastidele vajadusel paigaldada liikluskorraldusvahendeid ja dekoratiivelemente, näiteks lilleampleid,” lisas Liinat. Ta tõi esile, et kindlasti aitab uue valgustuse rajamine vähendada ka linna välisvalgustuse energiatarvet. 
Uue välisvalgustuse rajamine läks maksma 42 000 eurot. Ehitustöid tegi OÜ Elidor Elektritööd Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel.

Uudise rubriigid: