06.05.2022

Järgmisel nädalal saavad Tallinna elanikud jäätmejaamades suurjäätmeid tasuta ära anda

Järgmisel nädalal, 9.–15. mail saavad rahvastikuregistri järgi Tallinnas elavad inimesed linna jäätmejaamades tasuta ära anda suurjäätmeid, nagu mööbliesemeid, jalgrattaid ja lapsevankreid.

“Eelmine suurjäätmete tasuta ära andmise kampaania kümnekordistas kokku kogutud suurjäätmete hulka. See näitab, et võimalus läheb inimestele korda ning muudab Tallinna keskkonnasõralikumaks. Jäätmete tasuta ära toomise eesmärk on vähendada võimalust, et katkised asjad jõuavad jäätmejaama asemel metsa alla,” ütles abilinnapea Joosep Vimm.

Kuigi suurjäätmed on hõlmatud korraldatud jäätmeveoga ja nende äraveo saab tellida oma jäätmevedajalt, siis keskkonnakuu raames saavad rahvastikuregistri järgsed Tallinna elanikud nädala jooksul tasuta suurjäätmeid ära anda kõikidesse Tallinnas asuvatesse jäätmejaamadesse. Kampaania toimus esmakordselt 2022. aasta märtsikuus, mil toodi Tallinna jäätmejaamadesse kümme korda rohkem suurjäätmeid kui tavapärasel märtsikuu nädalal – kokku 1472 kuupmeetrit.

 Korraga võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3 kuupmeetrit suurjäätmeid, mis tähendab, et kogus peab mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania ei laiene juriidilistele isikutele, nagu korteriühistutele.

Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba tn 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Pärnamäe tee 36/Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5). Jäätmejaamad on avatud argipäeviti kell 12–20 ja nädalavahetuseti kell 10–18.

Informatsiooni kõikide teiste jäätmete üleandmise kohta leiab kodulehelt www.jaatmejaam.ee.

 

Suurjäätmed on:

 

Suurjäätmed ei ole:

✚ mööbliesemed ja nende osad (nt diivan, laud, riiul); 

✚ vaibad, muud põrandakatted;

✚ madratsid;

✚ kardinad ja kardinapuud;

✚ suured lillepotid;

✚ riidenagid;

✚ peeglid;

✚ spordivahendid;

✚ jalgrattad;

✚ katkised suusad ja kelgud;

✚ lapsevankrid;

✚ jõulukuused.

 

✖ ehitus- ja remondijäätmed (nt WC-pott, valamu, vann, aknad, uksed, tapeet, värvirullid);

✖ohtlikud jäätmed (nt tühjad värvipurgid, eterniit);

✖probleemtooted (nt romusõidukite varuosad, rehvid);

✖vanametall;

✖elektri- ja elektroonikaseadmed (nt pesumasin, teler, külmik, pliit);

✖muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.

 

Uudise rubriigid: