06.06.2019

Järve metsa serva rajatud 2,6 kilomeetrine kergliiklustee ühendab linna ja valla

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ning kommunaalameti ja TREV-2 Grupi esindajad avasid täna Viljandi maantee ääres kulgeva uue kergliiklustee.

„Tallinnas valmib tänavu mitmeid kilomeetreid kergliiklusteid ja Viljandi maantee pikk vastvalminud lõik aitab meid suure sammu turvalisemate jalutamise ja rattasõidu tingimuste poole. Oleme seadnud eesmärgiks, et meie kergliiklusteed moodustaksid ühendatud ja järjepideva võrgustiku,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart.  

„Enam kui kahe ja poole kilomeetri pikkune asfaltkattega kergliiklustee ühendab Valdeku tänava ristmikul lõppenud kergliiklustee Pärnu maanteega,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. „Üle raudtee rajatud sild muudab ratturite ja jalakäijate liikumise ohutuks. Lisaks on kergliiklustee ääres ka mitu puhkekohta ning uus parkla. Kõik see loob suurepärased tingimused Järve terviseraja ja kettagolfiväljaku kasutamiseks.“

„Valdeku tänavat ja Pärnu maanteed ühendavat kergliiklustee lõiku on oodatud mitu aastat,“ ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. „Nüüd on Tallinna kergliiklusteede võrgustik ühendatud Kiili valla omaga. Lisaks rajas Eesti Discgolfi Liit teega piirnevasse Järve metsa kettagolfiraja.“

Vastvalminud rattatee algab kuu aega tagasi Viljandi maantee ääres avatud ja aktiivselt kasutatava kettagolfiväljaku juurest. Valdeku tänavast Pärnu maanteeni kulgev kergliiklustee on osa ümber Ülemiste järve kavandatavast ja Tallinna erinevaid terviseradasid hõlmavast võrgustikust. Koos Kiili valda rajatud samasuguse teega moodustab see osa Harjumaa kergliiklusteede võrgustikust.

2,6 kilomeetri pikkuse ja nelja meetri laiuse asfaltkattega kergliiklustee ehitas TREV-2 Grupp AS, projekteerisid T-Model OÜ ja Teedeprojekt OÜ. Projekti kogumaksumus oli 783 827 eurot. Kergliiklustee mõlemas servas on 0,75 m laiused graniitsõelmetega kaetud jooksurajad. Raudtee ületamiseks rajati viadukt ning Järve terviserajale ja torutunnel.

Uudise rubriigid: