29.10.2020

Järve metsas avati kettagolfirada alustajatele

Kesklinnas asuvas Järve metsas avati täna pärastlõunal värskelt valminud väike kettagolfirada, mis pakub kogenud harrastajate käsutuses juba poolteist aastat olnud raja kõrval nüüd kettagolfiga alustamise võimalust ka lastele.

„Kettagolf on Eestis kiiresti populaarsust kogunud, eriti viimase poole aasta jooksul, sest seda spordiala saab harrastada kontaktivabalt ja värskes õhus. Ja mis samuti oluline eeldus – see ala sobib igas vanuses inimestele ega vaja erilist füüsilist ettevalmistust. Eelmise aasta mais avasime Järve metsas 18 korviga ja enam kui 1,7 kilomeetri pikkuse kettagolfiraja, nüüd on selle kõrvale valminud paarisaja meetri pikkune kuue korviga rada lastele ja teistele algajatele,“ selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 

Uus rada valmis sarnaselt varem rajatuga koostöös Eesti Discgolfi Liiduga ja Nõmme klubi Drive In abiga. Mõlemad rajad asuvad Viljandi maantee ja Ülemiste järve vahelises metsas, kuhu pääseb Valdeku tänava ja Viljandi maantee ristmikul asuva parkla kaudu (Viljandi mnt 13d). Uus rada vähendab koormust olemasolevatel Tallinna lähikonna kettagolfiradadel ja samuti Järvel, kus saab nüüd end soojaks mängida uuel väikesel ringil. 

Väikse kettagolfiraja tänasest avamisest võtsid osa Jakob Westholmi Gümnaasiumi õpilased, kes kogenud instruktori juhendamisel said teha esmatutvust kettagolfi algtõdedega.  

„Eesti Discgolfi Liidul on väga hea meel, et koostöös Kesklinna valitsusega avanes võimalus lisada Järve discgolfiraja 18 korvile ka väike algajatele mõeldud kuue korviga ring. Seal saavad kõik alaga alustajad rahulikult omas tempos mänguga tutvuda. Selliste väga lihtsate radade rajamine on saanud tõusvaks trendiks ja tagab mängu populaarsuse laste ja noorte seas. See rada on sobiv ka noorte koolitamiseks, mida siin täna ka Westholmi gümnaasiumi õpilaste näitel teha sai,“ ütles Eesti Discgolfi Liidu vastvalitud president Timo Juursalu. 

Foto: Ilja Matusihis

 

Uudise rubriigid: