01.10.2021

Jätkusuutliku toitlustuse projekt StratKIT tüürib lõpule

Kuidas muuta avaliku toitlustuse hanked keskkonnahoidlikumaks? Millised on jätkusuutliku toitlustuse ja hangete trendid Läänemere piirkonnas ja innovatiivsed vahendid jätkusuutlikkuse suurendamiseks? Nende ja teiste küsimuste üle arutletakse StratKITi lõpukonverentsil, mis toimub 13. oktoobril kell 9.30-12.30 veebis.

Projekt „StratKIT Innovatiivsed strateegiad avaliku sektori toitlustuses: jätkusuutlike hangete abivahend Läänemere piirkonnas“ on viimase kolme aasta jooksul edendanud toitlustusteenuse mudelite arendamist ja kasutuselevõttu. Projektipartnerid ja assotsieerunud organisatsioonid kuuest Läänemere-äärsest riigist on jaganud ideid ja lähenemisviise, katsetanud ja hinnanud meetmeid, ning kogunud häid lahendusi üle Euroopa.

Päevakava ning registreerumisvorm on leitavad SIIT.

Päeva avab Alexandra Nikolakopoulou, Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse peadirektoraadi strateegia „Talust taldrikule“ üksuse juhataja, kes kõneleb keskkonnahoidlike riigihangete rollist „Talust taldrikule“ strateegias.

Konverentsil esitletakse jätkusuutliku toitlustuse veebipõhist juhendikogu – üle 50 allalaaditava töövahendi seitsmes keeles, et pakkuda inspiratsiooni ja sammsammulisi juhiseid jätkusuutlikkuse põhimõtete lõimimiseks mitmes toitlustuse alateemas. Samuti antakse konverentsil ülevaade teistest projektis ellu viidud tegevustest.

Paneeldiskussioonis, kus osalevad poliitika ja hangete valdkonna, teadlaste ja ettevõtjate esindajad, on kuulajatel võimalus esitada küsimusi ning avaldada oma arvamust.

Projektis StratKIT osaleb 13 partnerit ja 10 assotsieerunud organisatsiooni ning seda rahastab Läänemere piirkonna programm (2019–2021, www.stratkit.eu, @StratKIT). 

Uudise rubriigid: