12.05.2013

Joonistuspäev „Valgele valgega“

8. mail toimus Tallinna Tondi Põhikoolis joonistuspäev „Valgele valgega“ erivajadustega lastele.

Ka Ristiku Põhikooli 3. a klassi õpilased võtsid sellest toredast üritusest osa. Osalejaid oli paljudest Eestimaa koolidest. Päeva eesmärgiks oli pakkuda toredaid kunstielamusi erivajadustega lastele.

Üritus algas kerge hommikueine ja tervituskõnega Tondi Põhikooli õppealajuhataja Marika Leemeti poolt. Seejärel siirduti kooliaeda joonistama. Iga laps sai kujundada omale toreda tahvli rõõmsate tahvlivärvidega. Meie lapsi juhendas kunstiõpetaja Reet Taekema. Ilm oli ilus ja lapsed nautisid õues joonistamist väga. Pärast said lapsed oma tahvlid ka kaasa võtta.

Kooli 1. korruse koridoris oli välja pandud ka näitus päeva eeltöödest, mis tuli varem kohale saata. Näitusel sai valida ka oma lemmiku. Tondi Põhikooli 3. klass valis oma lemmikuks meie kooli joonistustöö.

Pärast joonistamist siirduti kooli saali, kus saime vaadata O.Lutsu näidendit „Kapsapea“ Tondi Põhikooli õpilaste esituses. Etendus oli väga humoorikas ja hästi esitatud ning pälvis suure aplausi.

Kui etendus oli vaadatud, siirdusime vanalinna kunstielamusi saama. Loosiga määrati, kuhu muuseumi keegi läheb. Meie lapsed said võimaluse osaleda Niguliste muuseumi ekskursioonil.

Giidi juhtimisel vaatasime vanu maale ja keskaegsete perekondade vappe. Väga põnevad olid vanad hauaplaadid muuseumi põrandal. Ekskursioonile järgnes lõvijaht. Lapsed pidid otsima vanadelt eksponaatidelt lõvisid. Lõvid olid paljudel vappidel, hauaplaatidel, kiriku sammastel ja muuseumi seintel. Laste jaoks oli mäng väga põnev. Lõpuks said lapsed veel muuseumi põrandal rasvakriitidega joonistada.

Pärast ekskursiooni Niguliste muuseumis tuli lastel sooritada veel kaks ülesannet. Kõigepealt tuli kujundada postkaart ning saata tervitusega oma kooli direktorile. Kaardi postitasime Raekoja platsil. Seejärel illustreerisime šokolaaditahvli ja kinkisime ühele rõõmsameelsele turistile, kes selle üle väga rõõmustas.


Ja hakkaski päev lõppema. Lõpuürituseks oli tore lõunasöök Viru tänava restoranis „Kaljas“. Kõik osalejad said tänukirjad ja väikesed kingitused. Päev lõppes tordi söömise ja tänusõnadega kõigile päevast osa võtnud lastele ja õpetajatele.

Meie kooli laste arvamus oli: „Küll täna oli tore päev!“

Täname Tondi Põhikooli ja MTÜ Meie Lapsed, kelle organiseerimisel toimus kunstiprojekt „Valgele valgega ehk värviliselt“.

 

Vaata pilte siit.