27.12.2021

Jõuluaeg Tallinna Paekaare Lasteaias

Jõulud on alati olnud maagiline aeg ja nii ka sel aastal. Lastele on toimunud mitmeid harivaid ja lõbusaid sündmuseid, kuid samas on nad saanud ka üpris pühalikke kogemusi.

Juba enne kui jõulupeod alguse said, tegi liikumisõpetaja Erika Kappet lastega põneva pidžaamapeo. Pimeda lasteaia saali tegid võluvaks erinevad valguslahendused ja diskokuul. Keset saali laius takistusrada mille pimedaimad osad tuli lastel läbida taskulambiga. Samuti said nad uudistada meie kõige pimedamas koridoris lae alla rippuma pandud helkureid. Lapsed veendusid, et need tõepoolest helgivad, kui pimedas taskulambi valgus nende poole suunata. Tunni lõpetuseks leidsid nad koridorist konna keda kehastas meie eesti keele õpetaja Külli Remsu, kes rääkis lastele loo sellest, kuidas loomad ja muidugi ka konnad ning igasugused putukad lähevad talveunne ning kogu loodus puhkab.

Peale traditsioonilisi jõulupidusid korraldasime vanematele lastele saalis päkapikudisko. Selleks kutsusime kohale diskovarustuse ja laseritega Dj Jõuluvana, kes mängis lastele tuntud kodumaiseid kui ka välismaiseid hitte. Lisaks videodiskole said lapsed kinni püüda ka palju seebimulle, mis erinevates valgustes imeliselt sätendasid ja värve vahetasid. Päkapikudiskot on võimalik vaadata lasteaia Facebookilehelt.

Üks osa jõuludest on alati olnud seotud ka toiduga. Sel ajal on ikka proovitud lauale panna head ja paremat ning süüa üheskoos sõprade või pereliikmetega. Ka meie traditsiooniline jõululõuna lasteaia saalis möödus sel korral uudsemalt kui varem. Nimelt lisaks kaunistatud laudadele ja võlumetsale kuuskede ja valgustatud loomadega, said lapsed nautida ka suure digiekraani vahendusel jõulumuusikat ja vaadata kaminatule põlemist. Lõunasöök maitses suurepäraselt ja lasteaia kokkade poolt  magustoiduks valmistatud kamavaht toormoosiga söödi ära viimase ampsuni.

Mesimummu ja Teopere rühma lapsed seadsid aga sammud sel aastal ka kiriku poole. Nimelt oodati neid Baltimaade kõrgeimes üle 750 aasta vanas Oleviste kirikus. Tädi Ülle, kes lapsed vastu võttis, rääkis neile jõululugu ning meie muusikaõpetaja Tuuliki Reintami klaverisaatel laulsid lapsed Maarja kabelis ka mõned ilusad jõululaulud. Kõik said tõdeda, et kirikus kostub hääl ja eriti veel lauluhääl hoopis teisiti kui madalate lagedega lasteaia saalis. Vanalinnast läbi minnes jäi teele ka Raekoja platsi uhke jõulupuu ning armas jõuluturg.

Kahel hommikul luges lasteaia saalis lastele Henno Käo kirjutatud muinasjutte „Vares Villemi jõulud“ ja „Kõige laisem päkapikk“ ette eesti keele õpetaja Külli Remsu ning muidugi oli kohal ka Vares Villem isiklikult, keda kehastas õpetaja Meida Kaevand. Ühiselt nuusutati ka Henno Käo raamatus kirjeldatud jõululõhna. Õpetaja Külli poolt ette loetud muinasjuttu „Vares Villemi jõulud“ on võimalik samuti kõigil soovijatel lasteaia Facebooki lehelt taas üle kuulata.

Tallinna Paekaare Lasteaia jõuluhooaeg on seega lõppemas ja nüüd jääb üle oodata veel ära need päris õiged pühad, mida kodus vastu võtta.
Soovime kõigile kauneid pühi!


Allikas: Kati Tiryaki (Tallinna Paekaare Lasteaia majandusjuhataja)

Uudise rubriigid: