17.12.2021

Jõulud Tallinna Vormsi Lasteaias

Selle aasta jõuluootus saabus lasteaeda teistmoodi kui varem. Koos vanematega valmis vahva päkapikumaa, kuhu laps sai tuua kodus valmistatud päkapiku ja paigutada selle oma käega just sinna, kuhu ta parasjagu soovis. Lasteaia koridoridesse ilmusid vähehaaval päkapikkude salauksed, kingipakid ja teised jõulurōōmu toovad kaunistused. Jõuluelevust on jätkunud igasse päeva.

Rühmad küpsetasid ka usinalt piparkooke, kunstitööna valmisid õue aia peale vahvad päkapikud, kujundati toredaid jõulukampsuneid, valmistati mitmeid kaunid jōuluehted ja kuulda oli hoolsat luuletuste ja laulude kordamist, mida jôuluvanale esitada.

Jõuluvana saabus sellelgi aastal laste juurde oma kiirete pōhjapõtradega, kes olid jäänud eemale linna äärde heina nosima. 

Sõimelapsed said 13. detsembril muusikasaalis koos jõuluvanaga laulda, tantsida ja pilli mängida. Loomulikult oli jõuluvanal kaasas kingikott. Jõulutrall jätkus rühmas kringli söömisega. 

Airühmade lastele toimus 14. ja 15. detsembril jõuluüritus lasteaia õuealal. Esmalt vaatasid lapsed jõulunäidendit "Karu jõulumure", milles Karu koos Hiirekese, Öökulli, Orava, Hundi ja Jänesega metsas ringi seikles ning oma kadunud jõulusalmi otsis. Kui jõulusalm välja mõeldud, suundusid põnevil lapsed jõuluvana majakesse, kus jõuluvana neid juba ees ootas. Lapsed said jõuluvanale laulda, luuletusi lugeda ja koos jõuluvanaga tantsu lüüa. Järgmiseks seati sammud jõulukohvikusse, kus maiustati kringliga ning joodi sooja marjateed.

Kõik ettevõtmised said toimuda koostöös heade lastevanematega ning jõulutiimiga.

Rahulikke jõulupühi ja toredat aastavahetust soovivad Tallinna Vormsi Lasteaia suured ja väikesed päkapikud

salauksed.jpg

päkapikumaa.jpg