28.12.2020

Jõuluhõngulised robotunnid Tallinna Vormsi Lasteaias

Tallinna Vormsi lasteaias toimuvad juba teist õppeaastat vanematele aiarühmadele regulaarsed robotunnid. Tegemist on lasteaia nutitoas aset leidva robootikategevusega, mille käigus õpivad lapsed robootikaõpetaja/haridustehnoloogi juhendamisel tundma erinevaid haridusroboteid ja programmeerimise algtõdesid. Sellel õppeaastal osalevad robotunnis Kratid, Rüblikud, Naerusuud ja Kiisupere rühma vanemad lapsed. Lapsed on jõudnud robotite abil lahendada nii lihtsamaid kui pisut keerukamaid mängulisi ülesandeid, katsetanud erinevaid programmeerimismänge ja seadmevaba programmeerimist. Lapsed võtsid osa ka Progetiigri õpilasüritusest ning Euroopa koodinädala tegevustest. Kuid Jõulukuul on ka robotunnid kulgenud pühademeeleolus.

Jõuluhõnguliste robootikategevuste sissejuhatusena on laste tähelepanu köitnud Lego klotsidest meisterdatud ehetega kaunistatud kuuseke ning virtuaalne kamin.

Jõulukuu robotundides on lapsed aidanud erinevatel robotitel jõuludeks valmistuda. Näiteks aitasid lapsed Makeblock mTiny ehk "pandarobotil" lumevaiba alt jõuluteemalisi esemeid otsida, robotit juhtpliiatsi abil pildikaartideni juhtides. Veel koostasid lapsed "pandarobotile" koodikaartide abil programmi ning juhatasid roboti päkapikuni.

Nagu eelmisel aastal, nii ka seekord, õpetasid lapsed Bee-Bot robotitele ehk "mesilastele" jõulutantsu. Lapsed lugesid digitahvlile kirjutatud koodi ning sisestasid selle robotile. Seejärel püüdsid lapsed oma robotid üheaegselt käivitada, ning jälgisid, kuidas robotid muusika saatel "tantsisid". Parajat peamurdmist pakkus lastele "Bee-Boti jõulumäng", mille käigus tuli veeretada täringut ning programmeerida robot liikuma vastavalt saadud täppide arvule. Veel joonistasid lapsed Ozobot robotile jõulukuuse kujulise raja ning jälgisid, kuidas robot raja läbis. Lastele pakkusid jõulutegevused suurt huvi ning avastamisrõõmu. Meie lasteaia haridusrobotid ja teised tehnoloogilised vahendid on ka edaspidi lastele põnevateks ja toetavateks kaaslasteks maailma tundmaõpimise teekonnal.

Rahulikku pühadeaega kõigile!

Allikas: Tallinna Vormsi Lasteaed

Uudise rubriigid: